Aktualności

Nadmierna prędkość może ZABIĆ... Stanowcze NIE dla niebezpiecznych zachowań na drodze

Data publikacji 03.08.2021

Policjanci międzyrzeckiej drogówki każdego dnia prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi na cel wzięli głównie kierujących, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, wykonują niebezpieczne manewry na drodze oraz stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci wnikliwie kontrolowali również stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Policjanci mówią jednym głosem: „zero tolerancji dla piratów drogowych!” wobec sprawców najpoważniejszych wykroczeń będą wyciągnięte surowe konsekwencje prawne.

W dobie dzisiejszych czasów, gdzie posiadamy coraz lepsze i wydawałoby się bezpieczniejsze drogi, gdzie dojazd do miejsca docelowego zajmuje nam dużo mniej czasu niż kilka lat temu, a darmowe aplikacje na smartphony potrafią w precyzyjny sposób zaplanować naszą podróż uwzględniając powstałe utrudnienia w ruchu, nie brakuje „amatorów” szybkiej jazdy. Jak pokazują policyjne statystyki w dalszym ciągu duże grono kierowców nie przestrzega przepisów ruchu drogowego dotyczących ograniczeń prędkości, które powstały po to, by na drogach było bezpieczniej. Warto przypomnieć, że jedną ze znaczących czynników mających wpływ na bezpieczeństwo jest uwzględnienie drogi hamowania, która co rzecz jasna wydłuża się w zależności od prędkości pojazdu. Niezwykle istotne jest więc dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, ale również odpowiedni stan techniczny pojazdu, którym się poruszamy. Wzmożone mundurowych „w białych czapkach” codziennie przyczyniają się do eliminacji z drogi kierowców , którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów. Ci muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań za kierownicą.

W Polsce w okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W celu  zrozumienia skali problemu została utworzona specjalna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, w której niemal codziennie z przykrością można obserwować przybywające punkty na mapie. Powstałe punkty to nie statystyka – każdy z nich to ludzka tragedia. Apelujemy do kierujących aby  przestrzegali obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a w trakcie jazdy wykazywali się cierpliwością oraz wzajemnym szacunkiem na drodze. Dla wspólnego bezpieczeństwa nas wszystkich.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzecz

 

  • Policyjny radiowóz jadący drogą S-3.
  • Policjant sprawdza ogumienie pojazdu.
  • Policjant ruchu drogowego zatrzymuje pojazd do kontroli drogowej.
  • Policyjne motocykle podczas patrolu.
  • Policjant kontroluje światła w pojeździe.
  • Policyjne światła błyskowe na tle innego pojazdu.
  • Czapka policjanta ruchu drogowego.
  • Policjant kontroluje prędkość jadących pojazdów.
  • Policjant kontroluje prędkość pojazdu.
Powrót na górę strony