Aktualności

Woda jest bezpieczna, gdy jesteśmy odpowiedzialni. Policyjne działania idą pełną parą

Data publikacji 23.07.2021

Sezon letni trwa w najlepsze. Zainteresowanie spędzeniem czasu wolnego nad wodą sięga zenitu – nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę zeszłoroczną wakacyjną bessę. Takie obłożenie akwenów, staje się jednoznaczne z wyjątkowo pracowitym czasem dla policjantów. Na wodach jeziora Lubiąż i Lubniewsko, już od czerwca widoczne są jednostki wodne służb, w tym Policji. To również kolejny sezon dla super nowoczesnej łodzi Sportis, która już miała okazję sprawdzić się w boju.

Wakacje, wysokie temperatury, wypoczynek najczęściej nad wodą – to brzmi super. W tym błogim czasie nie zapominajmy jednak, że woda to przede wszystkim żywioł. Tutaj nie ma miejsca na błędy. Zła ocena własnych umiejętności, brawura, nierzadko alkohol w połączeniu z wodą mogą skończyć się tragicznie. Co roku, mimo wielu apeli Policji, z całej Polski napływają informacje o kolejnych utonięciach. Zadbajmy wspólnie, aby ten letni czas upłynął radośnie i bezpiecznie. Sulęcińscy policjanci już przed rozpoczęciem okresu letniego włączyli się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwonad wodą”. Kontrole miejsc wypoczynku, obozów harcerskich, kąpielisk, spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których przypomina się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Takie pogadanki i kontrole kontynuowane są przez całe wakacje. Od 1 czerwca na wody jeziora Lubiąż i Lubniewsko wypłynęły jednostki wodne służb, w tym Policji. W Lubniewicach wodniacy sprawdzają stan trzeźwości sterników, ich uprawnienia, sprzęt ratunkowy, a także czuwają nad właściwym stosowaniem się do przepisów panujących na akwenach. To kolejny sezon dla super nowoczesnej policyjnej łodzi Sportis, która już miała okazję sprawdzić się w boju, gdy na jeziorze Lubiąż doszło do wybuchu silnika jednostki pływającej. W tej sytuacji liczyła się każda sekunda. Pomoc nadeszła, a tak właściwie przypłynęła w ciągu 2-3 minut. Opis tego zdarzenia znajdziecie Państwo w linku poniżej:

https://lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/38072,Policjant-i-ratownik-wodny-uratowali-mezczyzne-Jego-motorowka-eksplodowala.html

Funkcjonariusze pełniący służbę nad wodą to osoby doświadczone, posiadające odpowiednie uprawnienia oraz umiejętności. Podkreślić należy również fakt, iż w działaniach na rzecz bezpieczeństwa na wodzie wspierani są oni przez WOPR, Społeczną Straż Rybacką, Państwową Straż Rybacką, Straż Leśną oraz Inspektorat Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Jak pokazuje praktyka bardzo często już sam widok Policji na wodzie działa prewencyjnie.

Pamiętaj! Woda jest bezpieczna, gdy korzystamy z niej odpowiedzialnie.

 

starszy sierżant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

 • Policyjna łódź odcumowywana
  #1
 • Policyjna łódź odcumowywana. W tle policjant i koło ratunkowe
  #2
 • Policyjna łódź odcumowywana
  #3
 • Ster w policyjnej łodzi
  #4
 • koło ratunkowe na moście
  #5
 • Widok na brzeg patrolowany przez policjanta na łodzi
  #6
 • Widok na jezioro z tyłu policyjnej łodzi
  #7
 • Policyjna łódź. Widok na jezioro
  #8

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.51 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony