Aktualności

Dzielnicowy z Nowej Soli laureatem ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”

Data publikacji 21.07.2021

W Warszawie, podczas centralnych obchodów Święta Policji, Komendant Główny Policji wręczył nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Wśród pięciu zwycięzców jest nowosolski dzielnicowy, starszy sierżant Grzegorz Partatus, który odmienił życie 9-letniego chłopca.

We wtorek (20 lipca) odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Jego głównym celem jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Kandydatów zgłaszały osoby indywidualne, organizacje oraz instytucje. Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Wśród wyróżnionych tegorocznej edycji konkursu jest lubuski, starszy sierżant Grzegorz Partatus pełni służbę na stanowisku dzielnicowego w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli. Jest dzielnicowym z dwuletnim stażem. Jest osobiście zaangażowany w problemy ludzi i stara się im pomóc prowadząc pracę prewencyjną i profilaktyczną podczas spotkań z młodzieżą i mieszkańcami. Realizuje również procedury związane z przemocą w rodzinie, w trakcie których nawiązuje kontakty z osobami dotkniętymi przemocą oraz z instytucjami, które udzielają im pomocy. Grzegorz swoją postawą i codzienną pracą przyczynia się do kreowania pozytywnego wizerunku Policji, a co najważniejsze zyskuje uznanie i zaufanie społeczeństwa. W grudniu 2020 roku zorganizował zbiórkę dla 9-latka i jego taty, aby mogli godnie spędzić święta. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uzyskał informacje o rodzinie, która wymaga natychmiastowej interwencji i wsparcia. Dzielnicowy zapytał 9–letniego chłopca „Co dostałeś od Mikołaja?”- „Skarpetki” – odpowiedział uśmiechnięty Kacper. Pan Kazimierz to samotnie wychowujący tata swojego 9-letniego syna. Znalazł się w trudnej sytuacji materialnej i to na  kilka dni przed światami Bożego Narodzenia. W mieszkaniu, w którym przebywał, znajdował się jedynie telewizor, łóżko i pusta lodówka. Policjant „wziął” sobie za punkt honoru, że Nowy Rok będzie dla nich początkiem innego, bezpiecznego, lepszego życia.  Do pomocy włączyło się wielu wspaniałych ludzi! Dzięki temu, dziś 9-latek i jego tata mają odnowiony dom. Dla dzielnicowego największą satysfakcją był widok uśmiechniętego i wzruszonego Kacpra. Chłopiec przygotował laurkę, w której napisał „dziękuję za pomoc smutnemu dziecku”. Mundurowy zaznaczył, że to nie jest jego ostatnie słowo i dalej będzie pomagać!

DZIELNICOWY O WIELKIM SERCU

 

sierżant sztabowy Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

 

  • Policjanci odbierają gratulacje od Komendantów Głównych Policji.