Czuwaj! Policjanci i harcerze RAZEM o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Czuwaj! Policjanci i harcerze RAZEM o bezpieczeństwie

Data publikacji 21.07.2021

Bezpieczeństwo to priorytet, o czym przypominają sulęcińscy policjanci podczas wizyt na obozowiskach harcerskich. Dzieci i młodzież instruowani są jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, co robić i gdzie szukać schronienia, gdy nagle zmieni się pogoda. Organizatorzy wypoczynku bardzo rzetelnie podchodzą do swoich obowiązków, o czym świadczą skrupulatnie przygotowane i przećwiczone schematy zachowań w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Przez cały okres wakacyjny sulęcińscy policjanci odwiedzają miejsca wypoczynku letniego w formie kolonii, półkolonii oraz obozów harcerskich. Każdorazowo cel takiej wizyty jest jeden: bezpieczeństwo odmieniane przez wszystkie przypadki. Z uwagi na coraz bardziej zmienne warunki pogodowe w Polsce, szczególnym nadzorem obejmowane są obozy organizowane na terenach leśnych. W piątek (16 lipca) po raz kolejny mundurowi spotkali się  z harcerzami bazującymi na terenie gminy Lubniewice. Oczywiście, jednym z ważniejszych aspektów takich wizyt jest ustalenie zasad współpracy z Komendantami obozów oraz przeprowadzenie spotkań profilaktycznych z samymi uczestnikami wypoczynku. W ramach akcji edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” omawiane są podstawowe zasady korzystania z akwenów wodnych. Dzieci i młodzież są dodatkowo instruowani na temat wzajemnej asekuracji oraz pomocy w sytuacjach zagrożenia. Funkcjonariusze na pamiątkę miłego spotkania, zawsze starają się wręczać słuchaczom drobne upominki – najczęściej w formie odblaskowych zawieszek.

Posługując się harcerskim pozdrowieniem, nie pozostaje więc nic innego jak wyruszyć z wizytą na kolejne obozy – CZUWAJ/MY nad wspólnym bezpieczeństwem!

 

starszy sierżant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

 

  • Ramię policjanta, a w tle las.
  • Policjant, a w tle obóz harcerski.
  • Ulotki profilaktyczne na tle tafli jeziora.
  • Policjant podczas kontroli dokumentacji obozu harcerskiego.
  • Ulotka profilaktyczna w rękach dziecka.
  • Policjant na tle lasu.