Sekundy od tragedii - policjanci pomogli uratować ludzkie życie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Sekundy od tragedii - policjanci pomogli uratować ludzkie życie

Data publikacji 07.07.2021

Zdesperowany mężczyzna wysłał znajomym pożegnalną wiadomość, oznajmiając, że chce skończyć ze swoim życiem. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania desperata. Niestety mężczyzna ukrywał się aż do momentu, kiedy usłyszał nadjeżdżający pociąg. Szybsi byli jednak policjanci, którzy dotarli do niego, nim ten zdążył zrobić sobie krzywdę.

W jednej z miejscowości powiatu świebodzińskiego spotkała się grupa znajomych. W pewnym momencie jeden z uczestników oddalił się od reszty, a po chwili wysłał im zdjęcie z torowiska, oznajmiając, że chce skończyć ze swoim życiem. Informacja została przekazana patrolowi policjantów. Aspirant Kacper Czapracki i młodszy aspirant Michał Suzanowicz błyskawicznie dotarli na miejsce, jednak uczestnicy zdarzenia poinformowali, że mężczyzna miał uciec do lasu. Było tuż przed północą, szukanie osoby usiłującej ukryć się lesie, w ciemnościach jest bardzo trudne, a dodatkowo liczył się tu czas. Na miejsce wezwano przewodnika z psem tropiącym. W tym czasie będący na miejscu dzielnicowi sprawdzali rejony torowiska oraz peronów. W pewnym momencie dało się słyszeć nadjeżdżający pociąg. W tym samym momencie na jeden z peronów, po drugiej stronie torowiska wszedł poszukiwany mężczyzna. Policjanci nie chcąc ryzykować życiem desperata, biegiem dotarli na drugi peron, pokonali torowisko, a następnie dobiegli do niego. Chwilę później obok przejechał pociąg. Mężczyzna trafił pod opiekę medyków.

W przypadkach zagrożenia ludzkiego życia liczy się przede wszystkim, by je ocalić. By zdążyć z pomocą na czas. Przyczyna i powody, dla których tak się dzieje, zawsze będzie można wyjaśnić później, przywrócić życia już nie. Dlatego też, bez względu na okoliczności, kiedy ktoś potrzebuje pomocy, policjanci będą działać jak najszybciej.

 

młodszy aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie