Policyjne patrole rowerowe dbają o bezpieczeństwo mieszkańców - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policyjne patrole rowerowe dbają o bezpieczeństwo mieszkańców

Data publikacji 07.07.2021

Widok policjantów patrolujących ulice z wykorzystaniem rowerów służbowych nikogo już nie dziwi. Dzięki jednośladom mundurowi są jeszcze bardziej mobilni, co pozwala szybko dotrzeć w miejsca, gdzie trudno dojść pieszo, czy dojechać radiowozem. Głównym zadaniem takich patroli jest reagowanie na wykroczenia porządkowe, akty wandalizmu oraz przejawy demoralizacji nieletnich.

Wysoka temperatura, piękna letnia pogoda powoduje, że częściej decydujemy na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ostatnie dni są tego świetnym przykładem. Na ulicach można dostrzec spacerujące rodziny z dziećmi, amatorów biegania czy jazdy na rowerze. Kolejny sezon rowerowy trwa również dla mundurowych. Widok policjanta na rowerze nikogo już specjalnie nie dziwi. Wzbudzają sympatię i zainteresowanie odpoczywających w parkach i skwerach.

Sami policjanci podkreślają zalety wykorzystania rowerów w codziennej służbie. Tam, gdzie nie można dojechać radiowozem, pojawiają się właśnie policyjni rowerzyści. Najczęściej mundurowych można spotkać w parkach, skwerach i okolicach jezior. Głównym zadaniem policjantów na rowerach jest reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych z alkoholem. Policyjne jednoślady są specjalnie przystosowane do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo samym funkcjonariuszom, którzy dzięki temu są w stanie skutecznie realizować stawiane przed nimi zadania.

Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Strzelec Krajeńskich do późnej jesieni.

 

młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • policjanci prowadzą interwencję w parku
  • policjanci legitymują wędkarza
  • policjanci na rowerach rozmawiają z mężczyzną
  • policjanci prowadzą interwencję w parku
  • policjanci prowadzą interwencję na moście
  • policjanci obserwują jezioro

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.44 MB)

Pliki do pobrania