Aktualności

72-latek zasłabł i leżał na jezdni - z ratunkiem przyszła policjantka i mieszkańcy

Data publikacji 18.06.2021

Policjantka z krośnieńskiej komendy w drodze do pracy, wspólnie z innymi osobami pomogła 72-letniemu mężczyźnie, który leżał na jezdni i nie był w stanie się podnieść. Dzięki tej zdecydowanej i szybkiej reakcji starszy pan na czas otrzymał fachową pomoc.

Do zdarzenia doszło we wtorek (15 czerwca), niedaleko krośnieńskiej komendy. Tego dnia, starszy sierżant Magdalena Józak rozpoczynała pracę o godzinie 13. Gdy chwilę wcześniej zaparkowała samochód, zauważyła leżącego na jezdni mężczyznę, któremu niezwłocznie ruszyła z pomocą. Jak się okazało, starszy mężczyzna po tym jak zaczął słabnąć, nieświadomie przemieścił się z chodnika na jezdnię i upadając uderzył głową o ziemię. Sam nie był w stanie wstać. Policjantka podniosła mężczyznę z drogi, a następnie wspólnie z przechodniem, którego poprosiła o pomoc podtrzymali 72-latka i przeprowadzili go na chodnik. Z pomocą przyszedł także inny mężczyzna, który w tym czasie jechał drogą na której leżał staruszek. Dzięki zaangażowaniu całej trójki, starszy pan szybko otrzymał pomoc. Podali mu wodę, powiadomili służby ratownicze, a także dotarli do jego żony, którą poinformowali o zaistniałej sytuacji. Jak się okazało 72-latek jest bardzo schorowany i wymaga stałej opieki lekarskiej.  Tego dnia był na wizycie lekarskiej w przychodni położonej w dolnej części Krosna Odrzańskiego. Pokonanie pieszo ponad trzech kilometrów w jedną stronę, było dla niego bardzo wyczerpujące i nie był już  w stanie dojść do domu. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia, która udzieliła mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie odwiozła do miejsca zamieszkania. Informacja o sytuacji 72-latka przekazana została dzielnicowemu z tego rejonu, a także odpowiednim służbom pomocowym, którzy obejmą mężczyznę nadzorem, a także porozmawiają o możliwościach i zakresie udzielenia mu pomocy.

Dziękujemy mieszańcom za bezinteresowność, chęć niesienia pomocy i szacunek wobec drugiego człowieka. Jesteśmy przekonani, że takie zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia na ludzką krzywdę będzie wzorem i motywatorem dla innych osób.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Powrót na górę strony