Aktualności

Wakacje bez zagrożeń. Każdy ma wpływ na bezpieczeństwo

Data publikacji 15.06.2021

Przed wakacjami gorzowscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Konferencja z udziałem młodzieży była doskonałą okazją do tego, by o nich mówić. Pokaz służb po symulowanym wypadku miał uzmysłowić młodym ludziom, jak poważna jest to sytuacja. Każdy z nas ma wpływ na to, jak bezpieczne będą nadchodzące wakacje. Policjanci będą ciężko pracować, by każdy cały i zdrowy mógł wrócić z wypoczynku.

Jesteśmy tuż przed wakacjami. Za chwilę rozpoczną się podróże z rodziną i znajomymi. Sezon urlopowy to czas ciężkiej służby policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo wypoczywających. Funkcjonariusze ruchu drogowego jeszcze intensywniej pracować będą na trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Nad jeziorami pojawią się patrole rowerowe, a na wody trafią policyjne łódki. Policjanci są już przygotowani na wakacyjny sezon. O zasadach bezpiecznego zachowania się podczas najbliższych tygodni, policjanci rozmawiają z młodymi ludźmi. By był to czas wyłącznie dobrych wspomnień, funkcjonariusze spotykają się z młodzieżą przy każdej okazji, by przestrzegać przed zagrożeniami.

Przedsięwzięcie w gorzowskiej filharmonii to doskonała okazja, by włączyć się w działania profilaktyczne. Zorganizowany pokaz działań policji, straży pożarnej i ratowników medycznych po wypadku drogowym miało uzmysłowić młodzieży, jak niebezpieczne są to sytuacje. Rozcinanie poszczególnych części karoserii jest efektowne dla oglądających, ale służby muszą robić to precyzyjnie i szybko, by poszkodowani we właściwym czasie mogli trafić do medyków. Kiedy na miejscu pojawiają się służby od razu ruszają do działania. Podczas ratowania życia i zdrowia ludzi, wszystko inne schodzi na dalszy plan. Dopiero później następuje szukanie przyczyn wypadku i wyciąganie wniosków, które pomogą zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom. Oby podobne sytuacje były tylko przedmiotem symulacji, a nie realnych wypadków.

Konferencja z udziałem policjantów była okazją nie tylko do prezentacji sprzętu i umiejętności, ale także rozmowy na temat pracy w policji. Stoisko, przy którym funkcjonariusze omawiali poszczególne policyjne piony cieszyło się sporym zainteresowaniem. Młodzi ludzie szukając drogi zawodowej dla siebie, decydują się założyć niebieski mundur. Podczas konferencji mieli możliwość rozmowy z doświadczonymi funkcjonariuszami.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Policjantki przy banerze promocyjnym.
  • Strażacy przy rozbitym pojeździe.
  • Strażak wybija szybę w pojeździe.
  • Strażacy przy pojeździe osobowym, w tle policyjny radiowóz.
  • Policjanci ruchu drogowego przy rozbitym pojeździe.
  • Ratownicy medycznie udzielają pomocy poszkodowanej osobie.
  • Policjanci przy rozbitym pojeździe.
  • Policjanci ruchu drogowego i strażacy.
  • Policyjne motocykle.
  • Policyjny przewodni z psem służbowym.
Powrót na górę strony