Aktualności

Ściągnij nogę z gazu – życie masz tylko jedno!

Data publikacji 10.06.2021

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze to wciąż główna przyczyna wypadków i kolizji. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, ale również brawurowe wyprzedzanie czy nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu mogą skończyć się naprawdę tragicznie. Im większe wskazanie prędkościomierza, tym mniej czasu na reakcję kierowcy. Warto ściągnąć nogę z gazu - dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników drogi.

Bezpieczeństwo - to słowo, które odmieniane jest niemal przez wszystkie przypadki, dlatego nowosolscy policjanci ruchu drogowego patrolują drogi, gdzie najczęściej dochodzi do kolizji i wypadków, których najczęstszą przyczyną jest niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Konsekwencją przekroczenia prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym jest zatrzymanie uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy, mandat i punkty karne. Tylko w ostatni weekend policjanci z Nowej Soli zatrzymali 13 takich kierowców. Mundurowi w „białych czapkach” każdego dnia zwracają uwagę na zachowania kierowców za kółkiem, prędkość z jaką poruszają się pojazdy, zawsze reagując na niebezpieczne przypadki zagrożenia bezpieczeństwa na drodze. Bacznie kontrolowana jest również trzeźwość kierowców oraz sposób, w jaki przewożą pasażerów – czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci korzystają ze specjalnych fotelików. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą przyczynić się do wielu ludzkich tragedii. Wszystkie sygnały od społeczeństwa są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane i weryfikowane. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, mundurowi podejmują czynności, mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim zależy od nas samych. Rozwaga, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunek dla innych kierowców – to hasła, które powinny towarzyszyć przy każdej podróży.

 

sierżant sztabowy Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

 

  • Laserowy miernik prędkości, a tle bok policyjnego radiowozu.
  • Policjant ruchu drogowego kontroluje prędkość z jaką porusza się pojazd na drodze.
  • Policjant ruchu drogowego kontroluje prędkość z jaką porusza się pojazd na drodze.
Powrót na górę strony