Charytatywne serce PEŁNE nadziei. Szlachetna inicjatywa policjantów - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Charytatywne serce PEŁNE nadziei. Szlachetna inicjatywa policjantów

Data publikacji 02.06.2021

W błyskawicznym tempie zapełniało się nakrętkami charytatywne serce usytuowane przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Można śmiało powiedzieć, że wnętrze serca rosło z dnia na dzień. W pomaganiu brali udział funkcjonariusze międzyrzeckiej Komendy jak i pracownikami cywilnymi oraz lokalna społeczność. Udowodniliśmy tym samym, że również wspólnie jesteśmy w stanie nieść nadzieje i pomoc dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Zebrane nakrętki już trafiły na cele charytatywne by pomóc małej Mai ze Zbąszynia chorej na SMA-rdzeniowy zanik mięśni.

Policjanci od dłuższego czasu pomagają zbierając plastikowe nakrętki i przekazując je na cele charytatywne. Dzięki sercu usytuowanym przy siedzibie międzyrzeckiej Policji w akcję włączyła się lokalna społeczność. Wspólne działania przyczyniły się do błyskawicznego napełnienia pojemnika na plastikowe nakrętki. Kształt pojemnika jakim jest serce niesie ze sobą nie tylko symbol pomocy  ale i zebrane tworzywo w realny sposób pomaga osobom potrzebującym. To pierwsze pełne charytatywne serce spod siedziby międzyrzeckiej Policji ale z pewnością nie ostatnie. Już po zabraniu nakrętek przez fundację, wnętrze serca znów zaczęło się napełniać.

Charytatywna akcja trwa. Policjanci pracownicy cywilni oraz lokalna społeczność nie zwalniają tempa. Chęć niesienia pomocy płynie bowiem we krwi każdego funkcjonariusza a treść przekazu ; „Pomagamy i chronimy”  udowadniamy nie tylko w codziennej służbie ale i poza nią.   

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Policjantka wrzuca zebrane nakrętki do pojemnika
  • Policjantka wrzuca zebrane nakrętki do pojemnika
  • Pojemnik na nakrętki w kształcie serca
  • Pojemnik na nakrętki w kształcie serca. W tle budynek komendy Policji
  • Zebrane nakrętki w pojemniku
  • Opróżnianie pojemnika z zebranych nakrętek