Aktualności

Ciągnik wartości ponad miliona złotych odzyskany przez lubuskich policjantów

Data publikacji 02.06.2021

Międzynarodowa współpraca, kolejny raz przynosi efekty. Wskazania, które napłynęły z Polsko –Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku połączone z szybką reakcją i znajomością topografii krośnieńskich policjantów pozwoliły na zlokalizowanie skradzionego z terenu Niemiec ciągnika Massey Ferguson z kosiarką. Pojazd wartości ponad milion sto tysięcy złotych powrócił już do właściciela.

Polsko-niemiecka współpraca policyjna trwa od lat. Tu kluczowy jest szybki przepływ informacji, który odbywa się poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Przetworzenie tych informacji pozwala na bardziej sprawne zarządzanie i zwalczanie mechanizmów przestępczych.W poniedziałek (31 maja ) dyżurny krośnieńskiej komendy po otrzymaniu informacji ze Świecka o tym, że na terenie gminy Dąbie może znajdować się skradziony z terenu Niemiec ciągnik, niezwłocznie skierował na miejsce patrol prewencji, celem weryfikacji tych informacji. Funkcjonariusze dokładnie przeczesywali pola, tereny leśne oraz rejony kanału, odnajdując ciągnik marki Massey Ferguson wraz z kosiarką ukryty w zakrzaczeniach na terenie podmokłym w rejonie miejscowości Ciemnice. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo – śledczą, wraz technikiem kryminalistyki, który dokładnie zabezpieczał ślady. To może się okazać pomocne w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za kradzież traktora wartości ponad milion sto tysięcy złotych. Ciągnik po czynnościach powrócił do właściciela.

To kolejny przykład skuteczności międzynarodowej współpracy w zwalczaniu przestępczości i odzyskiwaniu skradzionego mienia:

Uciekał skradzioną z Niemiec mazdą. Po pościgu zatrzymany przez policjantów

Efekty międzynarodowej współpracy. Kolejny poszukiwany ENA zatrzymany w rękach policjantów.

Policjanci odzyskali skradzione z Niemiec audi i zatrzymali podejrzanego 23-latka

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Ciągnik odzyskany po kradzieży
  • Ciągnik odzyskany po kradzieży
Powrót na górę strony