Aktualności

Autobusem do szkoły, autobusem na wycieczkę – policjanci zadbali o bezpieczeństwo uczniów

Data publikacji 26.05.2021

Policjanci drogówki międzyrzeckiej Policji w związku z powrotem dzieci i młodzieży do szkół prowadzą kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież. Policjanci wzięli pod lupę szczególnie stan techniczny kontrolowanych pojazdów oraz ich niezbędne wyposażenie, sprawdzali również uprawnienia kierowców autobusów ich stan trzeźwości oraz posiadane licencje i zezwolenia. Wszystko to dla bezpieczeństwa uczniów i spokoju ich rodziców.

W związku z zakończeniem nauki zdalnej i powrotem dzieci i młodzieży do szkół mundurowi „w białych czapkach” kontrolują autokary szkolne. Wnikliwe kontrole skupiają się przede wszystkim na poprawności działania systemów kierowania i hamowania, stanu zużycia rzeźby bieżnika opon ,oświetlenia oraz dokonaniu sprawdzenia poziomu płynów eksploatacyjnych. Policjanci sprawdzają również czy pojazdy posiadają niezbędne wyposażenie takie jak gaśnice, apteczki doraźnej pomocy , zbijaki do szyb i wyjścia ewakuacyjne jak również tabliczki informujące o przewozie dzieci.

Wszystkie skontrolowane dotychczas autobusy okazały się sprawne i mogły w dalszym ciągu bezpiecznie przewozić podróżnych. Na wysokości zadania stanęli również kierowcy, którzy byli odpowiednio przygotowani do jazdy oraz posiadali wszystkie niezbędne uprawnienia. Policjanci nie poprzestają na jednorazowych działaniach. Autokary szkolne są pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy by dzieci mogły podróżować bezpiecznie.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

 

Powrót na górę strony