Nie żyje zaginiony 13-letni Filip. Wciąż trwają poszukiwania drugiego z chłopców - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Nie żyje zaginiony 13-letni Filip. Wciąż trwają poszukiwania drugiego z chłopców

Data publikacji 14.05.2021

Potwierdza się najczarniejszy scenariusz. Nad ranem wyłowiono z Odry ciało zaginionego Filipa. Tożsamość 13-latka została potwierdzona przez rodzinę, która została otoczona opieką ze strony Lubuskiej Policji. Nadal jednak trwają intensywne działania, aby odnaleźć starszego z chłopców.

Od poniedziałku (10 maja) lubuscy policjanci wspólnie ze strażakami, żołnierzami i mieszkańcami prowadzą intensywne poszukiwania dwóch kilkunastoletnich chłopców, którzy tego samego dnia wyszli z domu i nie było z nimi żadnego kontaktu. Niestety, w piątkowy poranek (14 maja) lubuscy policjanci zostali poinformowani o znalezieniu ciała, które miało znajdować się w Odrze. Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe – oględziny miejsca zdarzenia, oględziny zwłok – oraz zabezpieczono wszelkie ślady kryminalistyczne. Działania były nadzorowane przez pracującego również na miejscu zdarzenia prokuratora. Czynności identyfikacyjne potwierdziły, że ujawnione zwłoki należą do 13-letniego Filipa, którego od kilku dni poszukiwali funkcjonariusze. Rodzina chłopca została otoczona opieką policyjnego psychologa.

Niezależnie od tego tragicznego zdarzenia, wciąż trwają intensywne poszukiwania drugiego z chłopców. Ponad 200 policjantów, strażaków, żołnierzy, ale również mieszkańców okolicznych miejscowości nie ustaje w poszukiwaniach za chłopcem.  Prowadzone są one z ziemi, wody i powietrza. Wciąż przeszukiwany są tereny zielone, lasy, pola oraz wody Odry. Od początku działań funkcjonariusze wspomagani są specjalistycznym sprzętem w postaci sonarów, łodzi motorowych, poduszkowca, dronów czy śmigłowców policyjnych. Cały czas pracują przewodnicy wraz z psami tropiącymi. W pobliżu znajdują się także akweny, które są sprawdzane przez płetwonurków i specjalne grupy poszukiwawcze straży pożarnej.

Fotokomunikat dotyczący zaginionego chłopca: POLICJA SZUKA ZAGIONIONEGO NASTOLATKA

 

podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy

Komendanta Wojewódzkiego Policji

w Gorzowie Wielkopolskim