Aktualności

Zero tolerancji dla aktów wandalizmu - policjanci zatrzymali podejrzanych o zniszczenie mienia

Data publikacji 04.05.2021

Wschowscy policjanci nie będą stosowali żadnych ulg wobec osób, które nie szanują cudzego mienia. Tak było w przypadku młodych mieszkańców powiatu lubińskiego, którzy wyładowali swoją złość, spotęgowaną wypitym wcześniej alkoholem w parku miejskim w niszcząc ławki, kosze na śmieci czy parasole ogrodowe. Pomocny w identyfikacji okazał się monitoring miejski. Wandale, kiedy zorientowali się, że poszukiwani są przez strażników miejskich i policjantów szybko opuścili ośrodek wypoczynkowy. Zatrzymani zostali przez wschowskich kryminalnych na terenie Lubina.

Całkowitą bezmyślnością i brakiem poszanowania dla cudzego mienia wykazali się trzej mieszkańcy powiatu lubińskiego, którzy przyjechali do Sławy. Dwóch młodych mężczyzn w nocy z 30 kwietnia na 1 maja wybrało się na spacer po Sławie. Ich wędrówkę i niszczycielskie działania zarejestrował system monitoringu miejskiego. Mężczyźni swoją frustrację spotęgowaną wypitym alkoholem wyładowali na infrastrukturze parku miejskiego, na ławkach i parasolach ośrodka wypoczynkowego oraz ulicznych gazonach. Zaangażowani w sprawę sławscy strażnicy miejscy i wschowscy policjanci już po kilku godzinach ustalili trop, który doprowadził ich do ośrodka wypoczynkowego w którym zatrzymali się wandale. Pomocny okazał się system monitoringu. Mężczyźni wczesnym rankiem wyjechali ze Sławy.

Analiza zebranego materiału dowodowego, zapis monitoringu nie budziły jakichkolwiek wątpliwości co do personaliów sprawców. W niedzielę (2 maja) mężczyźni zostali zatrzymani przez wschowskich kryminalnych na terenie Lubina i trafili do policyjnego aresztu. We wschowskiej komendzie Policji słyszeli zarzuty uszkodzenia mienia do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

 

  • Uszkodzony kosz na śmieci.
  • Uszkodzona ławka.
  • Zatrzymany mężczyzna, a obok umundurowany policjant.
Powrót na górę strony