Aktualności

Podrabiał dokumenty by otrzymać panele fotowoltaiczne. Oszust zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 29.04.2021

Skuteczne działania operacyjne żagańskich policjantów, którzy współpracowali z funkcjonariuszami z Radomia pozwoliły zatrzymać podejrzanego o oszustwa. 44-latek podrabiając dowód płatności doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci paneli fotowoltaicznych wartych prawie 60 tysięcy złotych. W trakcie wykonywania czynności policjanci ujawnili panele 100 kilometrów od miejsca zatrzymania mężczyzny. Odzyskane mienie przekazano właścicielowi. 44-latek usłyszał dwa zarzuty, do których się przyznał.

W styczniu do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu wpłynęło zawiadomienie dotyczące dokonania oszustwa polegającego na podrobieniu potwierdzenia dokonania przelewu za zakupione panele fotowoltaiczne. Spowodowało to wysłanie towaru przez pokrzywdzonego, który prowadzi swoją działalność w Żaganiu. Płatność nie została zrealizowana, a kontakt z kupującym się urwał. Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą. Podejmując szybkie i skuteczne działania ustalili, że podejrzany znajduje się na terenie województwa mazowieckiego.

Funkcjonariusze z Żagania wspólnie z miejscowymi policjantami zatrzymali 44-letniego mężczyznę. Skuteczna praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza pozwoliła ustalić także miejsce, w którym znajdują się panele fotowoltaiczne. Było to w miejscowości oddalonej o 100 kilometrów od miejsca zatrzymania 44-latka. Policjanci ujawnili tam 120 sztuk paneli o łącznej wartości prawie 60 tysięcy złotych. Całość mienia została już zwrócona właścicielowi.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstwa polegającego na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz podrobienia dokumentu. W trakcie składania wyjaśnień przyznał się do zarzucanych mu czynów. 44-latkowi grozi mu łączna kara pozbawienia wolności do lat 8.

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu dziękuje za współpracę policjantom z Radomia oraz Końskich.   

 

Źródło: sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • zabezpieczone panele fotowoltaiczne
  • zabezpieczone panele fotowoltaiczne
  • zabezpieczone panele fotowoltaiczne