Kolejne zgłoszenia mieszkańców wpływają na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Kolejne zgłoszenia mieszkańców wpływają na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 28.04.2021

W powiecie strzelecko-drezdeneckim na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszono właśnie dwutysięczne zagrożenie. Funkcjonująca w województwie lubuskim od 2016 roku aplikacja wielokrotnie pomagała mieszkańcom w łatwy i szybki sposób dzielić się z policjantami wiedzą o zagrożeniach w ich okolicy. Dzięki takiej współpracy pomiędzy mieszkańcami i Policją udało się wyeliminować wiele problemów.

Widzisz w swojej okolicy osoby, które spożywają alkohol, zakłócają porządek lub używają słów wulgarnych i nie chcesz być obojętny na takie zachowanie? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa! Dzięki niej każdy przy pomocy komputera i telefonu może w prosty i anonimowy sposób wskazać Policji miejsce, w którym może dochodzić do łamania prawa. Takie zgłoszenie trafia do policjantów, którzy sprawdzą każdy sygnał, a w przypadku potwierdzenia będą starali się problem wyeliminować.

Spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zakłócanie porządku, czy przekroczenie dozwolonej prędkości, to tylko część zagrożeń jakie można zasygnalizować policjantom na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spacer z rodziną, a przede wszystkim z dziećmi i widok osób spożywających alkohol w pobliżu placu zabaw, to scenariusz, który większości z nas kojarzy się negatywnie. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej, każdy może zaznaczyć na mapie swojej miejscowości miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa. Katalog zagrożeń jest bardzo szeroki, od wykroczeń porządkowych, po używanie środków odurzających. Ważną informacją jest fakt, że policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować. Ma to szczególne znaczenie z punktu widzenia mieszkańców. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i czujności mieszkańców, tylko w powiecie strzelecko-drezdeneckim, udało się wiele zagrożeń potwierdzić i wyeliminować. Przykładem są nieodpowiedzialni kierowcy, którzy dzięki zgłoszeniom na mapie stracili prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

Dokładanie we wtorek (27 kwietnia) na aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło dwutysięczne zgłoszenie na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. To potwierdzenie, że aplikacja sprawdza się jako narzędzie służące do sygnalizowania zagrożeń i ich skutecznej eliminacji.

 

młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • policjant podaje komunikat przez radiostację
  • policjant i policjantka stoją w parku
  • policjant kontroluje prędkość pojazdów
  • policjanci idą wzdłuż jeziora
  • policjant podaje komunikat przez radiostację
  • baner reklamujący Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa