Aktualności

Dzielnicowy po służbie zatrzymał pijanego kierowcę z sądowym zakazem

Data publikacji 23.04.2021

Dzięki postawie dzielnicowego z Drezdenka starszego sierżanta Dawida Kościelnego udało się w porę przerwać niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy. Skuteczna interwencja policjanta była możliwa dzięki szybkiej reakcji mieszkańców. Chwilę wcześniej nieodpowiedzialny kierowca citroena spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Reakcja świadków i dzielnicowego po służbie, zapobiegła jego dalszej jeździe i sprawiła, że poniesie poważne konsekwencje. Okazało się że kierowca citroena miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Policjanci wielokrotnie potwierdzali, że służą społeczeństwu 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki czujności funkcjonariuszy, którzy tylko teoretycznie nie są na służbie, udaje się pociągnąć do odpowiedzialności sprawców wielu przestępstw, czy wykroczeń. To pokazuje, że policjanci są zawsze gotowi nieść pomoc i służyć obywatelom.

Tak było również w przypadku niebezpiecznego zdarzenia w Drezdenku, do którego doprowadził pijany kierowca citroena. Zdarzenia miało miejsce we wtorek (20 kwietnia). To wtedy około godziny 21 kierowca osobówki na jednej z ulic miasta doprowadził do kolizji z innym pojazdem i uciekł z miejsca zdarzenia. Razem z nieodpowiedzialnym kierowcą jechał jego pasażer. Niebezpieczną sytuację działa się na oczach świadków. Informacja o zdarzeniu dotarła również do dzielnicowego z Drezdenka – starszego sierżanta Dawida Kościelnego. Mimo, że policjant był po służbie, nawet przez moment nie wahał się aby reagować. Jego szybka i skuteczna interwencja połączona z obywatelską postawą świadków doprowadziła do ujęcia dwóch mężczyzn, którzy jechali osobowym citroenem. Początkowo obaj zaprzeczali, aby mieli jakikolwiek związek z kolizją. 22 i 25-latek wydmuchali po półtora promila alkoholu i zostali zatrzymani. Trafili do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu do kierowania citroenem przyznał się 22-latek. Mężczyzna usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, odpowie również za złamanie zakazu kierowania. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Powrót na górę strony