Mając ponad dwa promile przewoził dwoje małych dzieci - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Mając ponad dwa promile przewoził dwoje małych dzieci

Data publikacji 22.04.2021

Dzięki reakcji mieszkańców oraz szybkiej i skutecznej pracy policjantów kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu drogowego. Mężczyzna „na podwójnym gazie” narażał życie dwojga dzieci. Za popełnione przestępstwo 28-latek odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

We wtorek, 20 kwietnia oficer dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał informację, że ulicami Kożuchowa przemieszcza się pojazd volkswagen, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu. Mając świadomość niebezpieczeństwa, jakie stwarza nietrzeźwa osoba na drodze, szybko skierował tam patrol z Komisariatu Policji w Kożuchowie. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Od razu wyczuli od kierującego woń alkoholu. Ku ich zdziwieniu w pojeździe była jeszcze pasażerka i dwoje dzieci w wieku 2 i 9 lat. Dzieci były przestraszone. Zaopiekowała się nimi matka. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Niewykluczone, że mężczyzna będzie odpowiadał za narażenie życia lub zdrowia dzieci, gdyż swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Siadając za kierownicę po alkoholu stwarzamy zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych. Na drodze zachowujmy szczególną ostrożność oraz stosujmy się do zasady ograniczonego zaufania.

 

sierżant sztabowy Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Alkosensor do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, wraz z ustnikami