Mobilizacja służb dla dobra pacjentów - policjanci zabezpieczali ewakuację szpitala - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Mobilizacja służb dla dobra pacjentów - policjanci zabezpieczali ewakuację szpitala

Data publikacji 21.04.2021

Policjanci Komendy Powiatowej w Międzyrzeczu pomagali przy ewakuacji pacjentów ze skwierzyńskiego szpitala. Dzięki ich pomocy udało się sprawnie przeprowadzić całą akcje, a pacjenci bez przeszkód mogli dotrzeć do innych specjalistycznych placówek medycznych.

We wtorek (20 kwietnia) Policjanci z Międzyrzeckiej Policji wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej pomagali przy zabezpieczeniu ewakuacji Skwierzyńskiego Szpitala w związku z pandemią Covid-19. Ważne w podjętych działaniach było usprawnienie odbywających się przewozów pacjentów do odpowiednich placówek. Dzięki sprawnej współpracy służb oraz ich  zaangażowaniu przeprowadzone działania wyszły sprawnie i obeszły się bez przeszkód.  Głównymi zadaniami na jakich skupili się Policjanci był nadzór i kierowanie ruchem na skrzyżowaniach, aby umożliwić sprawny transport chorych.

Policjanci od początku wybuchu pandemii koronawirusa wykazują się dużym zaangażowaniem i ciężką pracą w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. Pełnilimy służbę na granicach, sprawdzamy osoby pozostające na kwarantannie czy izolacji domowej, reagujemy na przypadki łamania obostrzeń sanitarnych.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

 

  • Policjant kieruje ruchem na skrzyżowaniu. W tle przejeżdżający ambulans medyczny.
  • Policyjny radiowóz przy wjeździe na teren szpitala.
  • Policjant kieruje ruchem na skrzyżowaniu. W tle przejeżdżający ambulans medyczny.
  • Żołnierze i policjant stoją przy motocyklu.
  • Ratownicy medyczni w kombinezonach ochronnych przy karetce.
  • Żołnierze i policjant przy pojeździe.