Aktualności

Szybko odzyskany sprzęt ogrodniczy, zatrzymany 30-latek z zarzutami – policjanci skuteczni w zwalczaniu kradzieży

Data publikacji 20.04.2021

Skuteczne i szybkie działania szprotawskich kryminalnych pozwoliły wytypować i zatrzymać osobę odpowiedzialną za kradzież sprzętu ogrodniczego. Poza zatrzymaniem policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty, które zostały zwrócone prawowitemu właścicielowi. 30-letni mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży – Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności

W sobotę (17 kwietnia) szprotawscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży, do której miało dojść na jednej z posesji. Skradziony zostały narzędzia i maszyny ogrodnicze – wartość skradzionego mienia pokrzywdzona oszacowała na ponad dwa tysiące złotych. Do wyjaśnienia sprawy od razu zaangażowali się policjanci referatu kryminalnego, których działania już następnego dnia pozwoliły na zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za kradzież. Kryminalni zatrzymali 30-letniego mężczyznę, u którego w trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania znaleźli skradzione przedmioty. Te po czynnościach procesowych zostały zwrócone prawowitemu właścicielowi. Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut dokonania kradzieży, do którego się przyznał. Za te przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Właśnie rozpoczęły się  wiosenne porządki na terenie naszych ogrodów czy ogródków działkowych. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pomogą uchronić mienie przed kradzieżą. Przede wszystkim należy nie pozostawiać na działce żadnych wartościowych rzeczy. Opuszczając teren ogródka zamknąć drzwi do altanki, a okna odpowiednio zabezpieczyć. Sprzęt ogrodniczy, kosiarki i inne narzędzia powinny być pochowane w niedostępnych miejscach. Nigdy nie pozostawiajmy mienia na widoku, również jeśli znajduje się on w altance, umieśćmy mienie w takim miejscu, aby nie udało się go dostrzec przez okno. Jeśli zauważymy coś niepokojącego lub mamy jakiekolwiek sugestie, które mogą poprawić bezpieczeństwo w naszym miejscu zamieszkania warto podzielić się nimi z policjantami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 

sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu