Aktualności

BYŁ POSZUKIWANY 14 LISTAMI GOŃCZYMI. ZOSTAŁ „TRAFIONY” PRZEZ GORZOWSKICH ŁOWCÓW GŁÓW NA WYBRZEŻU

Data publikacji 20.04.2021

Nieuchwytny był od trzech lat. A poszukiwany 14 listami gończymi przez policjantów w całej Polsce za oszustwa internetowe wobec tysięcy pokrzywdzonych. Do ustalenia miejsca jego przebywania oraz samego zatrzymania po raz kolejny niezbędne było zaangażowanie policyjnych łowców głów z Gorzowa Wielkopolskiego. Teraz 35-letni Lubuszanin trafi za kratki na co najmniej 5 lat.

35-letni Lubuszanin wolność odzyskał w 2018 roku w przerwie w odbywaniu kary za poprzednie przestępstwa związane z przestępczością gospodarczą, kiedy nie powrócił do zakładu karnego. Szybko po tym wiadomym było, że mężczyzna ten powrócił do przestępczego procederu, na którym bezprawnie dorobił się dużych pieniędzy. I tym razem pokusa łatwego zarobku wzięła górę nad resocjalizacją i chęcią podjęcia uczciwej pracy. Schemat działania tego oszusta był taki sam jak w przypadku poprzednich przestępstw, za które mężczyzna ma orzeczone prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Podobni jak przedtem 35-latek za pośrednictwem portali internetowych, podszywając się pod znaną sieć handlową zajmującą się dystrybucja sprzętu AGD i RTV, oferował do sprzedaży markowe telefony, aparaty czy roboty kuchenne o wysokiej wartości rynkowej po zaniżonej cenie określając to jako specjalna promocja. W ten sposób szybko zdobywał sobie klientów, którzy niczego nie świadomi wpłacali tysiące złotych za towary, które nigdy do nich nie trafiły. Zawiadomienia o oszustwach składane były na terenie całej Polski, które będą teraz rozpatrywane w prowadzonych przez policjantów postępowaniach przygotowawczych w sprawie oszustw.

Przez trzy lata mężczyzna był nieuchwytny. Za 35-latkiem wystawiono 14-listów gończych i ponad 50 zarządzeń o poszukiwaniach. Zadanie związane z jego odnalezieniem, podobnie jak sprawa, którą opisywaliśmy przed kilkoma dniami:

https://lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/37340,Kierowal-zorganizowana-grupa-przestepcza-i-byl-poszukiwany-listem-gonczym-Zatrzy.html

do policjantów Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim potocznie nazywanych „Łowcami Głów”, trafiło pod koniec 2020 roku. Od tego momentu doświadczeni funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy współpracowali ze swoimi kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, rozpoczęli szeroko zakrojone czynności operacyjne. Ich cel był jasny- ustalenie miejsca przebywania oraz zatrzymanie poszukiwanego 14-stoma listami gończymi wystawionymi przez sądy w całym kraju. Po raz kolejny skuteczność i profesjonalizm swoich działań udowodnili w praktyce. W czwartek /15 kwietnia/ na ręce 35-letniego mężczyzny kajdanki założyli właśnie gorzowscy „Łowcy Głów”. Do jego zatrzymania, którym był całkowicie zaskoczony, doszło na terenie województwa pomorskiego. Mężczyzna został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie przekonwojowany do Aresztu Śledczego.

 

Opracował: podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant zamyka drzwi od radiowozu
  • Policjanci kryminalni prowadzą zatrzymanego do radiowozu nieoznakowanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.36 MB)

Pliki do pobrania

  • 203.99 KB
    DESKRYPCJA TEKSTOWA FILMU