Aktualności

Policjanci w trosce o bezpieczne Święta Wielkanocne. Przestrzegajmy obostrzeń - bądźmy bezpieczni!

Data publikacji 02.04.2021

W związku ze zbliżającą się Wielkanocą, na ulicach i w sklepach coraz większy ruch, a co za tym idzie zwiększa się aktywność przestępców. Policjanci przypominają o szczególnej czujność i ostrożność, zwłaszcza w dobie walki z epidemią koronawirusa. Chrońmy zdrowie i życie swoje oraz bliskich. Pamiętajmy - wirus nie ma przerwy świątecznej!

Zbliżające się święta to też okazja dla złodziei. Wybierając się na zakupy pamiętajmy aby, nie przechowywać całej gotówki w jednym miejscu, najlepiej pieniądze ulokować w kilku miejscach, nosić dokumenty i pieniądze w wewnętrznych kieszeniach płaszczy czy kurtek, nosić torebkę tak, aby zawsze mieć ją na oku, w czasie zakupów unikać miejsc zatłoczonych takich jak dworce, sklepy czy targowiska. Pozostawiając samochód na parkingu nie pozostawiajmy dokumentów, torebek, saszetek na widoku.

Pomimo pandemii, niektórzy z różnych powodów, będą musieli wyjechać na święta. Policjanci radzą, aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu, potrzebne dokumenty. W czasie świątecznych działań „WIELKANOC” policjanci w maksymalny sposób wykorzystają pojazdy wyposażone w wideorejestratory oraz sprzęt pomiarowy. Mundurowi czuwać będą nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych przez całą dobę. Ze szczególnie represyjnym traktowaniem muszą liczyć się wszyscy, którzy powodują zagrożenie na drodze. Policjanci szczególną uwagę zwrócą także na trzeźwość kierowców.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo pieszych, to ważne, żeby obserwowali oni dokładnie to, co dzieje się na drodze i wzięli pod uwagę, że najczęstsze błędy popełniane przez tę grupę uczestników ruchu drogowego to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.

Apelujemy by Święta Wielkanocne nie był pretekstem do zaniechania przestrzegania zasad bezpieczeństwa! Spędźmy je w miejscu zamieszkania, wyłącznie w gronie domowników - w ten sposób zagwarantujemy sobie i swoim bliskim, że nie narazimy ich na utratę zdrowia i życia.

 

 sierżant sztabowy Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli