Aktualności

Demolował zaparkowane pojazdy – wandal zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 31.03.2021

Pijany 36-latek swoje niezadowolenie wyładowywał kopiąc i niszcząc lusterka przypadkowo zaparkowanych aut. Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci szybko go zatrzymali. Jak się okazało, nie był to jego pierwszy taki „występ”. Mężczyzna przyznał się do uszkodzenia pięciu pojazdów.

Poniedziałkowej nocy (29 marca) dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o tym, że przy jeden z ulic w centrum miasta pijany, zakapturzony mężczyzna kopał w lusterka zaparkowanych pojazdów. Skierowany na miejsce patrol szybko namierzył podejrzanego, który na widok policjantów zaczął zachowywać się bardzo agresywnie. 36-latek starał się wyprowadzić z równowagi funkcjonariuszy i swoje niezadowolenie również chciał wyładować na policyjnym radiowozie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

Ustalono, że poniedziałkowej nocy nieodpowiedzialny 36-latek uszkodził łącznie trzy pojazdy. Kiedy mężczyzn przebywał we wschowskiej komendzie, dzielnicowi ustalili, że ma on związek ze zdarzeniem, które miało miejsce kilka dni wcześniej, również nocą i dotyczyło uszkodzenia w taki sam sposób dwóch aut. 36-latek, który był widziany i legitymowany tamtej nocy przez dzielnicowych tłumaczył się, że przypadkowo znalazł się w tym miejscu. W trakcie składania wyjaśnień zmieniał jednak wersję wydarzeń i przyznał się, że (24 marca) to on uszkodził dwa przypadkowo zaparkowane auta. Obecnie trwając czynności, które mające na celu wycenę powstałych uszkodzeń w pięciu pojazdach.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony