Aktualności

Nie liczył się z ludzkim życiem. Dwa promile, dwa dni z rzędu

Data publikacji 25.03.2021

59-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego kierując autem miał za każdym razem blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jest to trzeci raz kiedy w tym roku został on zatrzymany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie, oprócz 2-letniej kary pozbawienia wolności, grozi nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i wysokie kary finansowe. Na poczet nich zostało zatrzymane jego auto.

59-latek został zatrzymany przez patrol dzielnicowych, kiedy prowadził swój pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Następnego dnia patrol świebodzińskiej drogówki ponownie zatrzymał tego samego mężczyznę, widząc jak prowadzi pojazd. Tym razem również znajdował się on pod wpływem alkoholu. Miał on ponownie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych świebodzińskiej komendy. Za każdy z czynów grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 3-letni, ale i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny i obowiązek wpłaty na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Mimo wielu apeli Policji oraz coraz większej świadomości społeczeństwa, jak wielkim zagrożeniem są kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu, policjanci wciąż eliminują z drogi osoby, które zdecydowały się na takie nieodpowiedzialne zachowania. Policjanci są aktywni w zapewnianiu bezpieczeństwa wszystkich użytkownikom ruchu na drogach o większym, ale również o mniejszym natężeniu pojazdów. Liczne działania prewencyjne, kaskadowe kontrole prędkości czy policyjne radiowozy wyposażone w videorejestratory to narzędzia wykorzystywane przez mundurowych w „białych czapkach”. Wszystko to dla bezpieczeństwa zmotoryzowanych, pieszych czy rowerzystów.

 

młodszy aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

 

Powrót na górę strony