Aktualności

Chciał wyłudzić odszkodowanie na ponad 33 tysiące złotych - sprawa znajdzie finał w sądzie

Data publikacji 22.03.2021

Wschowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawili zarzut oszustwa, polegającego na wyłudzeniu odszkodowania na ponad 33 tysięcy złotych 36-letniemu mieszkańcowi gminy Wschowa. Mężczyzna w ubiegłym roku zgłosił do firmy ubezpieczeniowej zdarzenie drogowe. Jak się okazało uszkodzenia pojazdu całkowicie odbiegały od przedstawionej ubezpieczycielowi historii.

Historia miała swój początek 13 stycznia 2020 roku. Na infolinię jednej z firm ubezpieczeniowych zadzwonił 36- letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. Mężczyzna  zgłosił, że kilka dni wcześniej do uszkodzenia pojazdu, którym podróżował. Z relacji zgłaszającego wynikało, że tego wieczoru intensywnie padał deszcz i podczas mijania się z jadącym środkiem drogi samochodem ciężarowym zjechał na prawą stronę i uderzył w barierę energochłonną. Mężczyzna podał dokładnie uszkodzenia jakie powstały w jego pojeździe. Wstępnie wyceniono koszt naprawy osobowego audi na ponad 33 tysiące złotych. Dalsze czynności poczynione w sprawie, oględziny rzeczoznawcy wzbudziły podejrzenie co do prawdomówności zgłaszającego. W sprawę zaangażowany został również biegły sądowy z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego tak, aby jego opinia była jasna i nie wzbudzająca jakichkolwiek wątpliwości.  Firma ubezpieczeniowa na podstawie zebranego materiału wstrzymała wypłatę odszkodowania.

Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni specjalizujący się w walce z przestępczością gospodarczą na podstawie zebranego materiału na początku marca bieżącego roku przedstawili mężczyźnie zarzut oszustwa. W miniony piątek (19 marca) do Sądu Rejonowego we Wschowie został skierowany przeciwko 36 - latkowi akt oskarżenia.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

 

Powrót na górę strony