Wyłoniono laureatów konkursu na MEM profilaktyczny - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Wyłoniono laureatów konkursu na MEM profilaktyczny

Data publikacji 05.03.2021

Mamy zwyciężczynię konkursu na MEM profilaktyczny dotyczący cyberprzemocy. Jest nią Wiktoria Szmelter ze Skwierzyny. To właśnie jej praca przekonała komisję sędziowską, że młodzież doskonale zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakim jest cyberprzemoc. Konkurs organizowany był w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu 2021”.

Jest to kolejny już konkurs organizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i kolejny, który wywołał burzliwe dyskusje składu sędziowskiego. Spory, dywagacje i polemiki wywołał wyrównany poziom nadesłanych prac. Dodajmy, że do udziału w konkursie włączyło się 87 młodych mieszkańców naszego województwa. Po długich dyskusjach wyłoniono laureatów. Zostali nimi:

I miejsce – Wiktoria Szmelter ze Skwierzyny

II miejsce – Patrycja Kaja ze Skwierzyny

III miejsce – Zuzanna Kościńska ze Świdnicy

Przypomnieć należy, że celem konkursu skierowanego do uczniów klas VI-VIII było ograniczenie zjawiska cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży, popularyzowanie wiedzy na temat zagrożeń w Internecie i możliwościom przeciwdziałania cyberprzemocy oraz kształtowanie postaw asertywnych wobec cyberprzemocy.

Przy ocenianiu prac pod uwagę brano: zgodność pracy z tematyką konkursową, wartość artystyczną i techniczną wykonania pracy oraz wartość merytoryczną i walory edukacyjne pracy.

Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

 

Źródło: Wydział Prewencji

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • praca konkursowa
  • praca konkursowa
  • praca konkursowa