Aktualności

Pościg za kierującą bez uprawnień i pod wpływem narkotyków

Data publikacji 26.02.2021

Pościg za 25-letnią kierującą, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej podjęli funkcjonariusze żagańskiej jednostki. Kobieta wybiegła z auta i uciekła w rejon ogródków działkowych, gdzie po pościgu została zatrzymana przez policjantów. Jak się okazało kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania, a badanie policyjnym narkotestem wykazało, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Kierowany przez osobę pojazd nie posiadał ubezpieczenia OC oraz badań technicznych.

W czwartek (25 lutego) dzielnicowa żagańskiej jednostki podczas pełnienia służby wspólnie z funkcjonariuszem wojska zauważyła w Żaganiu na ul. Armii Krajowej pojazd opel, którego kierująca na widok policyjnego radiowozu zaczęła wykonywać gwałtowne manewry i łamać przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze podjęli kontrolę drogową, jednak kierująca oplem pomimo wydanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych kontynuowała jazdę ulicami Żagania. Rozpoczął się pościg za samochodem do którego włączyły się inne policyjne patrole.  Po przejechaniu ul. Wojska Polskiego kierująca skręciła w prawo, w ulicę Skarbową, gdzie droga prowadzi między innymi w rejon ogródków działkowych.  W pewnym momencie kiedy kobieta nie miała już możliwości kontynuowania dalszej jazdy zatrzymała pojazd, wysiadła z niego i podjęła pieszą ucieczkę, a w pościg za nią udali się  policjanci, którzy włączyli się do pościgu. Funkcjonariuszom udało się osobę zatrzymać.

W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, co było powodem niezatrzymania się 25-latki do kontroli. Nie posiadała ona uprawnień do kierowania pojazdami, pojazd którym kierowała nie posiadał ważnych badań technicznych oraz aktualnego ubezpieczenia OC. Kobieta została przebadana na zawartość środków odurzających w organizmie, wstępne badania  policyjnym narkotestem wykazały, że znajduje się pod wpływem metamfetaminy.   

Kobieta została osadzona w policyjnym areszcie. W dniu dzisiejszym wykonane zostaną dalsze czynności z zatrzymaną. Usłyszy ona między innymi zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Odpowie również za popełnienie licznych wykroczeń drogowych.

 

Źródło: podkomisarz Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Zatrzymana, która pod działaniem narkotyków uciekała samochodem przed policjantami
  • Policjant przed drzwiami pomieszczenia dla osób zatrzymanych
Powrót na górę strony