Aktualności

„Dziękujemy za wspólny czas” – wyjątkowe podziękowania od 9-letniego Martina dla policjantów w czasie kwarantanny

Data publikacji 23.02.2021

Do policjantów ze Strzelec Krajeńskich trafiła praca 9-letniego Martina i jego młodszej siostry z podziękowaniami za służbę w czasie, kiedy dzieci objęte były kwarantanną. Z jej treści wynika, że rodzeństwo jest wdzięczne mundurowym za czas, który policjanci poświęcili ich rodzinie. Ten drobny, ale bardzo spontaniczny i miły gest jest dla policjantów bardzo ważny. Dodaje motywacji do dalszej służby i jest potwierdzeniem ich profesjonalizmu i empatii w czasie walki z pandemią.

W Polsce i na całym świecie podejmowane są kolejne działania, które mają za zadanie spowolnić epidemię. Oczywiście na pierwszej linii w walce z koronawirusem zaangażowane są służby medyczne: lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy codziennie starają się pomóc osobom, których zdrowie z uwagi na wirusa może być zagrożone. Nieco inne, ale również istotne zadania mają do wykonania policjanci, którzy każdego dnia przy współpracy ze służbami sanitarnymi sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną wywiązują się z nałożonego na nie obowiązku. Ten dotyczy przebywania w miejscu umożliwiającym bezpieczne odizolowanie osoby, która mogła mieć kontakt z osobą zakażoną. Takie codzienne kontrole angażują duże siły i środki ze strony Policji oraz pozostałych służb i instytucji zaangażowanych w walkę z epidemią. Tylko w powiecie strzelecko-drezdeneckim każdego dnia mundurowi sprawdzają każdego dnia nawet kilkaset osób. Dużym wsparciem są wspólne służby z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki temu mundurowi tylko od początku 2021 roku sprawdzili już około dziesięć tysięcy osób.

Cieszy fakt, że zdecydowana większość osób objętych kwarantanną czy izolacją w sposób wzorowy wywiązuje się ze swoich obowiązków. W wielu przypadkach policjanci otrzymują podziękowania za swoją służbę w czasie pandemii. Takie pozornie drobne gesty dają dużo radości i motywacji do dalszej pracy. Podobnie jest w przypadku podziękowań i życzeń, jakie policjanci ze Strzelec Krajeńskich otrzymali od 9-letniego Martina i jego młodszej siostry. Rodzeństwo jeszcze kilka dni temu przebywało na kwarantannie ze swoją rodziną. A jedną z nielicznych atrakcji dla nich była możliwość zobaczenia policjantów i porozmawiania z nimi chociaż przez telefon. W podziękowaniu rodzeństwo postanowiło się odwdzięczyć. Z tekstu i rysunków jakie znalazły się w pracy wynika, że policyjne kontrole kojarzą się dzieciom wyłącznie miło i pozytywnie.

 

młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

 

  • Policjant sprawdza kwarantannę.
  • Policjant sprawdza kwarantannę.
  • Policjant pokazuje palcem na mapie.
  • Praca plastyczna.
  • Praca plastyczna.
  • Praca plastyczna.
  • Praca plastyczna.
  • Policjantka i strażnik graniczny na tle radiowozu.
  • Policjantka i strażnik graniczny na tle radiowozu.