Aktualności

29 punktów karnych w kilka minut – policjanci przerwali niebezpieczne zachowanie na drodze

Data publikacji 22.02.2021

Policjanci nowosolskiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę kierującemu, który w czasie jazdy popełnił szereg wykroczeń drogowych. Mężczyzna kilkukrotnie nie stosował się do zakazu wyprzedzania, przekraczał dozwoloną prędkość i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Jak się potem okazało 36-latek już wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy za kierowanie będąc pod wpływem narkotyków. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci nowosolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem bmw, któremu za popełnione wykroczenia nałożono aż 29 punktów karnych. Mężczyzna kilkukrotnie wyprzedzał inne pojazdy, nie zważając na podwójną linię ciągłą, wyprzedzał również na przejściu dla pieszych oraz na łuku drogi. 36-latek nie zważał na dozwoloną na danym odcinku prędkość, notorycznie ją przekraczał. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemach informatycznych Policji okazało się, że mieszkaniec Nowej Soli ma zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pod wpływem środków odurzających. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Nowej Soli.

Mundurowi w „białych czapkach” codziennie patrolują ulice powiatu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Policjanci podczas służby wykorzystują urządzenia do pomiaru prędkości oraz do badania stanu trzeźwości. Konsekwentne egzekwowanie przepisów ruchu drogowego przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, a co za tym idzie do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych. Niestety pomimo wielu apeli Policji o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów zdarzają się kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h, przez co tracą prawo jazdy. Nie bądźmy obojętni widząc również nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każdy sygnał czy zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, kierowaniu po alkoholu, czy w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu będzie traktowany priorytetowo przez lubuskich policjantów z należytą starannością.

 

sierżant sztabowy Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli