Aktualności

Próbowali wyrwać kobiecie torebkę. Trzech podejrzanych zatrzymali policjanci, jednego ujął obywatel

Data publikacji 18.02.2021

Postawą godną naśladowania, wykazał się mieszkaniec Słubic. Mężczyzna ujął jednego z czterech podejrzanych o napad na kobietę, która chciała wpłacić dużą sumę pieniędzy do bankomatu. Napastnicy próbowali ukraść jej torebkę, jednak im się nie udało. Policjanci w bardzo krótkim czasie ustalili i zatrzymali trzy pozostałe osoby.

Do zdarzenia doszło 4 lutego w Słubicach. Sytuacja rozegrała się przy jednym z bankomatów. Świadek zdarzenia zauważył jak dwóch mężczyzn szarpie kobietę i próbuje wyrwać jej torebkę. Pokrzywdzona krzyczała i wołała o pomoc. W pewnym momencie spłoszeni napastnicy zaczęli uciekać, rozdzielili się i każdy pobiegł w inną stronę. Mężczyzna, który widział cale zdarzenie bez chwili wahania ruszył w pościg za jednym z podejrzanych i dogonił go po przebiegnięciu kilkuset metrów. Od razu na miejscu pojawił się wezwany patrol Policji. Mundurowi zatrzymali 31-latka i doprowadzili do słubickiej komendy. Jeszcze w tym samym dniu policjanci ustalili i zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn w wieku 37 i 26 lat. Do ich grona dołączył jeszcze 32-latek, który został zatrzymany w czwartek (11 lutego). Wszyscy napastnicy są mieszkańcami województwa lubuskiego. 26, 31 i 37-latek byli policyjnie notowani i będą odpowiadać w recydywie. Dodatkowo 37-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Ze względu na charakter przestępstwa i sposób działania, podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży zuchwałej za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Postawa, jaką wykazał się świadek zdarzenia, powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Choć takie zachowanie powinno być normą, w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze i tym bardziej zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania.

 

podkomisarz Magdalena Jankowska

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach