Lubuska Policja w trosce o „Niechronionych” - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Lubuska Policja w trosce o „Niechronionych”

Data publikacji 12.02.2021

Policjanci prowadzą działania pod nazwą "Niechronieni". Policyjna akcja ukierunkowana jest na bezpieczeństwo pieszych oraz kierujących jednośladami. Mundurowi przypominają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego obowiązujące przepisy oraz apeluje o rozwagę wśród pieszych i ostrożność kierujących wobec niechronionych użytkowników dróg.

Nowosolscy policjanci prowadzą działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Działania te prowadzone są w trosce o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów i mają na celu zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Mundurowi skupiają swoją uwagę również na kierujących samochodami, w szczególności w odniesieniu do popełnianych przez kierujących wykroczeń wobec niechronionych uczestników ruchu. Zmierzając do ograniczenia zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, policjanci ujawniają wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierujących w rejonie przejść dla pieszych. Swoją uwagę skupiają również na rowerzystach, którzy często nie pamiętają o zasadach bezpieczeństwa i poruszają się bez wymaganego oświetlenia. Nieostrożne wejście na jezdnie, przechodzenie przez ulicę w miejscach niedozwolonych oraz wtargnięcia zza pojazdu – to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w zderzeniu z rozpędzonym samochodem mają niewiele szans. Mundurowi przypominają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego obowiązujące przepisy oraz proszą o rozwagę podczas korzystania z dróg. Podczas akcji policjanci również sprawdzają stan trzeźwości kierowców.

Wykluczenie z dalszej jazdy kierowców, którzy bagatelizują przepisy ruchu drogowego jest dużym sukcesem dla nowosolskich policjantów, gdyż ich dalsza jazda mogła zakończyć się tragedią dla nich samych oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku.


 

sierżant sztabowy Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjant ruchu drogowego przeprowadza przez przejście dla pieszych małoletniego
  • Policjant ruchu drogowego przy przejściu dla pieszych
  • policjanci ruchu drogowego przy przejściu dla pieszych