Aktualności

Grupa "Speed" niezbędna na drogach. Piraci drogowi tracą prawa jazdy, bo jeżdżą zdecydowanie za szybko

Data publikacji 11.02.2021

Gorzowscy policjanci z grupy SPEED mają sporo pracy związanej z dyscyplinowaniem drogowych piratów, którzy jeżdżą zbyt szybko. Kolejne osoby na trzy miesiące muszą przesiąść się na fotel pasażera. Warunki na drogach są trudne, a mimo to wielu kierowców przekracza prędkość w terenie zabudowanym. Śliska nawierzchnia nie sprzyja bezpieczeństwu, tymczasem niemal codziennie policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom za zbyt duże prędkości w terenie zabudowanym. Dla wielu osób sprawa kończy się w sądzie, który podziela zdanie funkcjonariuszy i nakłada maksymalne kary

Obfite opady śniegu spowodowały, że kierowcy chwilowo zwolnili. Żeby to stwierdzić niepotrzebny był policyjny radar. Kierujący stali się ostrożniejsi i starali się dopasować prędkość. To jednak wyjątek, bo gdy drogi zostały odśnieżone przez służby, kierowcy znowu pozwalają sobie na zbyt wiele. A warunki nie sprzyjają bezpiecznej jeździe. Droga hamowania na śliskiej nawierzchni wydłuża się. Tymczasem wielu kierowców zdaje się o tym nie myśleć w trakcie jazdy. Dowodem na to są kolejne prawa jazdy, które stracili, bo przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Tylko w środę (11 lutego) 6 kolejnych kierowców odpocznie od kierowania. Policjanci grupy Speed kontrolowali prędkość na drodze wojewódzkiej w132.

Od początku roku już 48 osób musiało pożegnać się z uprawnieniami na 3 miesiące po tym jak zostali zatrzymani przez mundurowych za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. To kierowcy, którzy osiągali nawet prędkości autostradowe. Można stwierdzić, że takim osobom brakuje rozsądku. Od lat bowiem to zbyt duża prędkość przyczynia się do większości drogowych zdarzeń, także tych najtragiczniejszych.

Policjanci grupy Speed codziennie pełnią służbę w nieoznakowanych radiowozach w Gorzowie i okolicach. Zachowania kierowców pokazują, że obecność funkcjonariuszy jest niezbędna. W styczniu informowaliśmy o kierowcy, który w terenie zabudowanym jechał o ponad 100 kilometrów na godzinę za szybko. Wśród zatrzymanych są także młodzi kierowcy, którzy uprawnienia uzyskali zaledwie kilka miesięcy wcześniej. W wielu przepadkach policjanci kierują sprawy do sądu który orzeka maksymalną karę za popełnione wykroczenia.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Screen z policyjnego wideorejestratora, gdzie auto wyprzedza inne na przejściu dla pieszych