Policjanci ruchu drogowego w walce z drogowym piractwem - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policjanci ruchu drogowego w walce z drogowym piractwem

Data publikacji 21.01.2021

Nie ma dnia, aby w Polsce nie wydarzył się wypadek drogowy. Najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych są: niedostosowanie prędkości wynikające z naszego pośpiechu, presji czasu, nieadekwatnej oceny sytuacji na drodze. Dla policjantów wschowskiej drogówki prowadzone cyklicznie działania „Prędkość”, „Kaskada” mają uświadomić kierowcom, że aby szczęśliwie dotrzeć do celu wcale nie trzeba mocno naciskać pedał gazu, zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym kiedy nawierzchnie dróg mogą kryć wiele niespodzianek.

W środę (20 stycznia) policjanci ruchu drogowego wschowskiej policji prowadzili wzmożone działania kontrolno – pomiarowe pojazdów, które przejeżdżały przez teren naszego powiatu. Działania ukierunkowane były przede wszystkim na zatrzymywaniu kierowców, którzy z rożnych przyczyn łamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego i bagatelizowali znaki ograniczające dozwoloną prędkość, w szczególności monitoringiem objęte zostały obszary zabudowane. Patrole ruchu drogowego również kontrolowały prędkości nadjeżdżających pojazdów poza obszarem zabudowanym. W wyniku wczorajszych działań skontrolowani zostali kierowcy, którzy pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na drogach przekraczali prędkości od 25 do 43 km na godzinę w obszarze zabudowanym.

Policjanci ruchu drogowego interweniowali przy kolizji drogowej z motorowerzystą. Na szczęście kierowca jednośladu doznał ogólnych potłuczeń. W dwóch przypadkach lekkomyślnego zachowania na drodze byli młodzi kierowcy, których krótki termin posiadania prawa jazdy, a co się z tym wiąże małe doświadczenie za kierownicą było przyczyną poniesienia konsekwencji prawnych. Działania powtarzane będą cyklicznie, a wszystko w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagę i rozsądek na drogach, zwłaszcza tym niekorzystnym okresie zimowym.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • Policjant z miernikiem prędkości mierzy prędkość kierowców
  • Policjant z miernikiem prędkości pokazuje zarejestrowaną prędkość kierującemu
  • Policjant z miernikiem prędkości przy drodze
  • Na pierwszym planie radiowóz oznakowany. W głębi policjant kontrolujący kierującego
  • Policjant z miernikiem prędkości mierzy prędkość kierowców
  • Policjant badający stan trzeźwości kierującego
  • Policjant kontrolujący kierowcę