Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

Data publikacji 08.01.2021

Policjanci gorzowskiej jednostki wspólnie z pracownikami powiatowej placówki sanepidu oraz funkcjonariuszem Straży Pożarnej odwiedzili miejsca, gdzie przebywają dzieci na półkoloniach. Z najmłodszymi rozmawialiśmy o bezpiecznych zachowaniach w domu, szkole czy na drodze.

W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju nie wszyscy mogą korzystać z uroków ferii zimowych korzystając z wielu możliwości rekreacyjnych. Przypomnijmy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w okresie ferii zimowych, które w tym roku odbywają się jednocześnie w całym kraju od 4 do 17 stycznia, można organizować wypoczynek w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej.

Policjanci w ramach współpracy z Sanepidem oraz Strażą Pożarną w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci w miejscu półkolonii wspólnie odwiedzają placówki, w których przebywają uczestnicy. Wizyta z jednej strony ma charakter kontrolny, z drugiej jednak wymiar profilaktyczny i ostrzegania przed różnymi zagrożeniami. Podczas spotkań z dziećmi przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie zimowym. Wychowankowie półkolonii przypomnieli sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny w domu, podczas pobytu przy zamarzniętych akwenach i innych miejscach na świeżym powietrzu. Najmłodsi nauczyli się jak postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą poznaną w internecie, jakich informacji nie należy udzielać oraz jak wzywać pomoc w sytuacji zagrożenia. Kontrole zimowych punktów wypoczynku prowadzone będą przez gorzowskich policjantów oraz współpracujące z nimi służby do końca ferii zimowych.

 

nadkomisarz Magdalena Ziętek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.