Aktualności

Skuteczny pościg, zatrzymanych 6 kierowców i 3 prawa jazdy - policjanci stanowczo wobec drogowych piratów

Data publikacji 07.01.2021

W ciągu ostatnich dwóch dni krośnieńscy policjanci przeprowadzili skuteczny pościg, wyeliminowali z dróg sześciu piratów drogowych i zatrzymali trzy prawa jazdy. Zgodnie z zapowiedziami policjantów, droga to nie miejsce dla nieodpowiedzialnych kierowców, dlatego każdy kto będzie zachowywał się w sposób zagrażający bezpieczeństwu zostanie z niej wyeliminowany i poniesie tego konsekwencje.

Mówi się o tym, że droga jest dla wszystkich. Z tym stwierdzeniem nie zgadzają się policjanci krośnieńskiej komendy, którzy nie dają przyzwolenia na poruszenie się po drogach osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu, bez uprawnień, czy też w inny sposób łamiących przepisy. Każdy taki kierowca jest potencjalnym zagrożeniem, dlatego policjanci stanowczo reagują i eliminują ich z dróg. Tylko w ciągu dwóch dni funkcjonariusze zatrzymali sześciu kierujących, w tym jednego po pościgu oraz zatrzymali trzy prawa jazdy.

Policjanci prewencji z Gubina podczas patrolowania w niedzielę (3 stycznia) ulic miasta, postanowili zatrzymać do kontroli volvo, które miało nieodśnieżone przednie szyby boczne. Kierujący widząc, iż policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i błyskowych dają mu znak do zatrzymania się, zlekceważył to i przyspieszył. Po przejechaniu kilku ulic, porzucił samochód i usiłował uciec pieszo. Po krótkim pościgu, mężczyzna był już w rękach policjantów. Jak się okazało powodem jego zachowania był fakt, że ma czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Pojazd trafił na policyjny parking, natomiast 33-latka czeka sprawa karna.

Pozostałych pięciu kierowców zatrzymanych zostało w środę (6 stycznia). W godzinach nocnych patrol dzielnicowych udaremnił dalszą jazdę 40-letniemu kierowcy opla, który w organizmie miał blisko dwa promile alkoholu, a także 24-letniemu kierowcy seata, który nie miał uprawnień do kierowania, a auto które prowadził aktualnych badań technicznych. W obu przypadkach samochody zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Dodatkowo mundurowi zatrzymali 40-latkowi prawo jazdy, czeka go też sprawa karna. Natomiast 24-latek został ukarany mandatem.

Prawo jazdy stracili także kolejni dwaj kierowcy, którym dalszą jazdę udaremnili policjanci ruchu drogowego. Zatrzymany do kontroli kierowca volkswagena golfa, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 109 kilometrów na godzinę na tak zwanej „pięćdziesiątce”. Mężczyzna przez najbliższe trzy miesiące może podróżować samochodem, ale jako pasażer. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat i punkty karne. Natomiast zatrzymany do kontroli 33-latek, odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Mundurowi w trakcie prowadzonych czynności sprawdzili między innymi stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Do sądu trafi także sprawa 58-latka, który mimo zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, zdecydował się na jazdę samochodem marki Citroen. Został zatrzymany na terenie Gubina przez policjantów prewencji. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przypominamy, że to od postępowania każdego z nas, zależy jak będzie na drogach naszego powiatu. Każdy wybierając się w podróż chce bezpiecznie dotrzeć do celu, dlatego nie może być z naszej strony lekceważenia przepisów i obojętności co do negatywnych zachowań innych uczestników. Decydując się na jazdę na „podwójnym gazie”, z nadmierną prędkością, czy też w inny niezgodny z przepisami sposób, stajemy się potencjalnymi sprawcami wypadków. Pamiętaj, że każdy z nich to ludzka tragedia.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim