Aktualności

Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy dla policjantów

Data publikacji 23.12.2020

Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu insp. Paweł Rynkiewicz odebrał Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy ZHP w Międzyrzeczu, które jest symbolem miłości, pokoju i nadziei na lepszą przyszłość.

Tuż przed wigilią Bożego Narodzenia do Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Z rąk harcerzy ZHP w Międzyrzeczu phm. Agnieszki Maik oraz druha Maksymiliana Strachowskiego, w imieniu wszystkich policjantów i pracowników jednostki, odebrał je Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu insp. Paweł Rynkiewicz. 

Wszystko zaczyna się w Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień, od którego co roku odpala się jedną świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega cały świat. Światło to znak pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Światłem harcerki i harcerze ZHP dzielą się ze wszystkimi. Niosą je do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów. Policjanci z Międzyrzecza czyją się bardzo wyróżnieni i szczęśliwi, mogąc przyjąć to symboliczne światełko w swojej siedzibie, które jest żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

Komendant inspektor Paweł Rynkiewicz, dziękując za pamięć, złożył wszystkim harcerzom najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne – spokojnych, rodzinnych i przede wszystkim zdrowych Świąt.

 

starszy aspirant Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Harcerze przekazują światełko betlejemskie
  • światełko betlejemskie. W tle sztandar jednostki
  • Komendant przekazuje upominki harcerzom
  • kartka świateczna
  • Życzenia świąteczne od hufca
Powrót na górę strony