Aktualności

Żarscy policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości samochodowej

Data publikacji 26.10.2020

Policjanci ustalili i zatrzymali 25-latka z Żar, który podejrzany jest o kradzież katalizatorów. Kiedy zatrzymany przebywał w żarskiej komendzie policjanci poinformowali go, że sam został okradziony przez 40-latka, który wybił szyby w zaparkowanym samochodzie i usiłował z niego zabrać elektronarzędzia. To mu się jednak nie udało, gdyż dalsze działanie przerwali mu policjanci.

Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali podejrzanego o dokonanie kradzieży katalizatorów na terenie powiatu żarskiego. Funkcjonariusze odzyskali wycięte z dwóch  pojazdów części układu wydechowego. Jak ustalili, zatrzymany  25-latek miał  na swoim koncie więcej takich kradzieży, do których dochodziło  na terenie Zielonej Góry. Mężczyzna został przesłuchany, a następnie decyzją  Sądu Rejonowego w Żarach w związku z wcześniejszymi przestępstwami prosto z żarskiej komendy trafił do zakładu karnego. Zanim jednak tam trafił dowiedział się, że samo został okradziony.  

W czwartkowe przedpołudnie (22 października) żarski policjant pełnił służbę wspólnie ze strażnikami miejskimi. W związku ze zgłoszeniem o  włamaniu do auta funkcjonariusze natychmiast udali się na jedną z ulic. Na miejscu zastali 40-latka, który siedział przy częściowo rozłożonym aucie. Podczas rozmowy z policjantem tłumaczył, że to samochód brata, a on ma jego zgodę na rozłożenie pojazdu. Interweniujący funkcjonariusze nie dali jednak wiary mężczyźnie i ustalili, kto jest jego właścicielem. Dalszy bieg wydarzeń był nieco zaskakujący, gdyż właścicielem  okazał się  podejrzany, który został zatrzymany przez policjantów. 25-latek w tym samym czasie przebywał w żarskiej jednostce i  był przesłuchiwany w charakterze podejrzanego do kradzieży katalizatorów. Obaj mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem może grozić do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież do 5 lat pozbawienia wolności.

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

 

 

Powrót na górę strony