Aktualności

Aplikacje, które w dobie pandemii mają szczególne znaczenie – Kwarantanna Domowa i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 19.10.2020

Pandemiczna rzeczywistość, z którą mamy do czynienia od kilku miesięcy przewartościowała i zmieniła nasze podejście do wielu spraw. Potrafimy bardziej docenić to, co wcześniej było dla nas tak oczywiste, że aż niezauważalne. W aspekcie codziennego funkcjonowania, okazało się, że nowoczesna technika nie tylko usprawnia życie, ale również wpływa na nasze bezpieczeństwo. Doskonałym przykładem są aplikacje Kwarantanna Domowa i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kwarantanna domowa to aplikacja dostępna do pobrania na smartfony.  Została stworzona po to, aby osoby objęte kwarantanną mogły w miarę możliwości przejść etap izolacji bez konieczności wizyt patroli Policji. Obowiązkowa  kwarantanna dotyczy zdrowych osób, które jednak miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Wprowadzona wiosną tego roku aplikacja jest elementem prewencyjnym w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2 (koronawirus) i wywołanej przez niego choroby COVID-19. Założenia programu umożliwiają potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba objęta izolacją. Jest to poniekąd narządzie kontroli pozwalające w sposób łatwy stwierdzenie czy osoby objęte kwarantanną faktycznie stosują się do zasad jakimi są zakaz opuszczania miejsca zgłoszonego na czas odseparowania od społeczeństwa.Więcej informacji na temat aplikacji uzyskać można pod adresem: KWARANTANNA DOMOWA►

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to z kolei aplikacja, którą znamy już od kilku lat. Dla przypomnienia, dzięki pobraniu aplikacji na telefon możemy bez wychodzenia z domu poinformować Policję o zagrożeniach występujących w naszej okolicy. Taki sposób kontaktu, w obecnej pandemicznej rzeczywistości jest w 100% bezpieczny dla osoby zgłaszającej. Podkreślić należy, że policjanci odpowiedzialni za funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, bez względu na występujące zagrożenie spowodowane COVID-19, podejmują nieprzerwanie działania, zmierzające do poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi m.in. reagując na wskazane na mapie zagrożenia.

 

Starsza sierżant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • Telefon w dłoni - na ekranie napis kwarantanna domowa.
  • Ulotki na tle klawiatury komputera.
  • Ulotki na tle ekranu komputera.