Aktualności

Groził nożem członkom rodziny. Szybko zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 19.10.2020

W minioną sobotę (17 października) wschowscy policjanci interweniowali wobec młodego mężczyzny, który groził nożem członkom rodziny i chciał odebrać sobie życie. Skuteczne działania wschowskich policjantów pozwoliły na obezwładnienie agresywnego napastnika. Mężczyzna został przewieziony pod opiekę specjalistyczną pod asystą wschowskich mundurowych.

O niepokojącym zdarzeniu pomiędzy członkami rodziny został powiadomiony oficer dyżurny wschowskiej Policji tuż przed godziną 15.00 w minioną sobotę (17 października). Z relacji zgłaszających wynikało, że zamieszkujący z nimi syn wszczął awanturę i groził im nożem. Ponadto odgrażał się, że sam targnie się na swoje życie. Wezwany na miejsce patrol Policji w składzie młodszy aspirat Marek Łaszczyński i starszy sierżant Bartosz Głuch widząc zachowanie młodego mężczyzny, jego potęgującą agresję i przemoc postanowili jak najszybciej odseparować go od pozostałych członków rodziny. Młody mężczyzna na widok policjantów ruszył w kierunku okna i w tym momencie skutecznie został zatrzymany przez mundurowych. 

Dyżurny wschowskiej Policji aspirant sztabowy Daniel Krawczyk skierował na miejsce Zespół Ratowników Medycznych, którzy podjęli decyzję od odizolowaniu młodego mężczyzny i konieczności przetransportowania go do szpitala specjalistycznego. Z obawy na mogące pojawić się z jego strony ataki agresji  asystę w przewiezieniu udzielili wschowscy mundurowi.

 

komisarz Maja Piwowarska

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie

  • Policjant przy pomieszczeniu dla osób zatrzymanych
Powrót na górę strony