Aktualności

Obywatel Ukrainy znalazł saszetkę, a w niej ponad 11 tysięcy złotych i dokumenty. Zguba wróciła już do właściciela

Data publikacji 15.10.2020

Postawa godna pochwały. Tak w dużym skrócie można określić zachowanie obywatela Ukrainy, który znalazł przy sklepowym parkingu saszetkę, a w niej ponad 11 tysięcy złotych i dokumenty. Mężczyzna po tym, jak znalazł zgubę i zorientował się, że w środku znajduje się pokaźna kwota pieniędzy i dokumenty, powiadomił policjantów, którzy przekazali saszetkę właścicielowi.

We wtorek (13 października) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich dostał informację dotyczącą odnalezionej saszetki z pokaźną sumą pieniędzy i dokumentami. Informację o znalezionych rzeczach przekazał obywatel Ukrainy, który na jednym ze sklepowych parkingów w Strzelcach Krajeńskich zauważył leżącą saszetkę. Kiedy mężczyzna zorientował się, że w środku znajdują się pieniądze w kwocie ponad 11 tysięcy złotych i dokumenty, postanowił poinformować kierownika sklepu i Policję. Po tej informacji, dyżurny skierował na miejsce patrol. Mundurowi w obecności uczciwego znalazcy i kierownika sklepu ustali właściciela saszetki. Okazał się nim mieszkaniec Strzelec Krajeńskich. Jeszcze tego samego wieczoru policjanci pojawili się pod drzwiami jego domu. Zapytany o zgubę przyznał, że kiedy pojechał do sklepu to zgubił saszetkę z pieniędzmi w kwocie około 11 tysięcy złotych i dokumentami. Taka informacja policjantom w zupełności wystarczyła. Saszetka z całą zawartością wróciła do właściciela. Mężczyzna był bardzo zadowolony i wdzięczny obywatelowi Ukrainy, który okazał się uczciwym znalazcą. Słowa podziękowania trafiły również do policjantów. 

Podobna sytuacja może się zdarzyć każdemu. Postawa uczciwego znalazcy z Ukrainy jest godna pochwały. Pamiętajmy również, że w przypadku znalezienia rzeczy, które nie są naszą własnością powinniśmy zwrócić je głosicielowi. W innym przypadku możemy odpowiedzieć za przywłaszczenie, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Powrót na górę strony