Zero tolerancji dla osób, które nie stosują się do zaleceń w walce z koronawirusem - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Zero tolerancji dla osób, które nie stosują się do zaleceń w walce z koronawirusem

Data publikacji 11.10.2020

Na terenie całego kraju wprowadzono dodatkowe ograniczenia związane z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jednym z najważniejszych jest obowiązek noszenia maseczek zasłaniających usta i nos również na ulicy i innych miejscach publicznych. W związku z nowymi przepisami policjanci apelują o odpowiedzialność i dostosowanie się do zaleceń.

Od soboty (10 października) na terenie całego kraju wprowadzono nowe, bardziej restrykcyjne przepisy związane z walką z epidemią. Szczegółowe informacje o aktualnych zaleceniach dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.: OD 10 PAŹDZIERNIKA OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I NOSA NAWET NA ULICY►

Aby wprowadzone obostrzenia były skuteczne potrzebna jest odpowiedzialność i dyscyplina społeczna ze strony obywateli oraz zdecydowane działania ze strony służb odpowiedzialnych za ich egzekwowanie. Wiodącą rolę w tym zakresie odgrywają policjanci, którzy będą stanowczo reagować na wszystkie przejawy nie stosowania się do przepisów. Mimo, że zdecydowana większość mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego wykazuje się dużą odpowiedzialnością to niestety zdarzają się osoby, które zalecenia bagatelizują. Narażając w ten sposób zdrowie i życie swoje, ale również pozostałych obywateli. Aby takie przypadki zminimalizować policjanci będą stanowczo reagować w stosunku do takich osób. Tylko pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich ukarali mandatami osoby, które nie zastosowały się do nowych obostrzeń. W każdym przypadku mundurowi wcześniej zwracali uwagę, aby osoby dostosowały się do zaleceń, jednak taka metoda nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Dlatego na te osoby zostały nałożone mandaty karne lub sporządzone wnioski o ukaranie. Dopiero takie restrykcje okazały się skuteczne.

 

Źródło: młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • Umundurowany policjant w maseczce na ulicy.
  • Umundurowany policjant w maseczce podczas legitymowania.
  • Umundurowani policjanci w maseczce podczas legitymowania.
  • Umundurowany policjant w maseczce na ulicy.
  • Umundurowany policjant w maseczce na ulicy.
  • Umundurowani policjanci w maseczce na ulicy.