Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali pijanego kierowcę z zakazem i narkotykami, który był… poszukiwany

Data publikacji 07.10.2020

Złamanie dwóch zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie narkotyków to czyny, o które podejrzewany jest 54-letni kierowca fiata. Ponadto zatrzymany przez patrol dzielnicowych mężczyzna, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W ostatnim czasie, nie był to jedyny kierowca, który swoim postępowaniem zlekceważył obowiązuje przepisy i stanowił zagrożenie na drodze.

Dzielnicowi krośnieńskiej komendy podczas nocnego patrolu (2/3 października) zauważyli na jednej z ulic w Krośnie Odrzańskim pojazd marki fiat, którego kierowcę zatrzymali do kontroli drogowej. Już podczas rozmowy z mężczyzną, mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie wykazało, że ma on ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach okazało się, że posiada dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi, a także jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.  To nie koniec przewinień za które odpowie 54-latek. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili w pojeździe susz roślinny, a przy mężczyźnie biały proszek. Badania testerem zabezpieczonego suszu oraz  substancji potwierdziło, iż jest to marihuana oraz amfetamina. Z uwagi, że pojazd, którym kierował nie posiada aktualnych badań technicznych, dzielnicowi zatrzymali 54-latkowi dowód rejestracyjny. Mężczyzna został doprowadzony do aresztu śledczego, natomiast auto trafiło na policyjny parking.

Nie był to jedyny kierowca, który swoim postępowaniem zlekceważył obowiązuje przepisy i stanowił zagrożenie na drodze. Tylko w ostatnich dniach (2-5 października) policjanci powiatu krośnieńskiego w toku prowadzonych czynności, wyeliminowali z ruchu ośmiu nietrzeźwych kierowców. Wśród zatrzymanych do kontroli było sześciu kierujących samochodami, motorowerzysta i rowerzystka. Ponadto zatrzymany w poniedziałek (5 października) przez patrol dzielnicowych z Gubina kierowca forda, poza kierowaniem w stanie nietrzeźwości (blisko dwa promile alkoholu), posiadał dożywotni zakaz kierowania  pojazdami mechanicznymi. Rowerzystka za jazdę w stanie nietrzeźwości została ukarana mandatem karnym, w przypadku pozostałych kierowców, sprawy trafią do sądu.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu zagrażamy nie tylko sobie, ale i innym uczestnikom ruchu drogowego. Chwila naszej nieuwagi może spowodować, że stracimy o wiele więcej niż uprawniania do kierowania. Możemy stracić zdrowie a nawet życie. Apelujemy do Państwa o rozsądek i rozwagę.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim  

Powrót na górę strony