Aktualności

Chuligan rozbijał szyby w pojazdach tłuczkiem do mięsa. Szybko zatrzymali go policjanci

Data publikacji 06.10.2020

Policjanci służby patrolowej zatrzymali mężczyznę, który przy użyciu tłuczka do mięsa uszkodził szyby w czterech pojazdach, a także w drzwiach wejściowych budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło w sobotę (3 października) w nocy na ulicy Rzeźniczaka w Zielonej Górze. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego, podejrzany został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

W minioną sobotę w nocy, dyżurny Komendy Miejskiej policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który rozbija szyby samochodów zaparkowanych na osiedlu mieszkaniowym przy ulicy Rzeźniczaka. Dyżurny skierował natychmiast policjantów służby patrolowej, którzy zatrzymali na miejscu 27-letniego, nietrzeźwego mężczyznę. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego podejrzany został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności 27-latek opowiedział policjantom, że wychodząc z kolegą na imprezę zabrał z domu tłuczek do mięsa, żeby mieć coś do obrony przed potencjalnymi napastnikami. Mężczyzna nie potrafił jednak wytłumaczyć dlaczego wracając do domu po imprezie zaczął rozbijać szyby zaparkowanych na osiedlu samochodów. Kolega, z którym wracał próbował go powstrzymać, niestety 27-latek nie reagował.

W sumie mężczyzna uszkodził szyby w czterech pojazdach, a także szybę w drzwiach klatki schodowej bloku mieszkalnego. Pokrzywdzeni wycenili straty na łączną kwotę co najmniej 2800 złotych. 27-latek został przesłuchany, usłyszał cztery zarzuty uszkodzenia mienia, za co według kodeksu karnego grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Jednak w związku z tym, że wybryk został zakwalifikowany jako wybryk chuligański, a ponadto mężczyzna działał w warunkach recydywy, kara może być surowsza – mężczyźnie grozi nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Powrót na górę strony