Aktualności

Dopalacze stanowią śmiertelne zagrożenie – policjanci informują o tym młodzież

Data publikacji 02.10.2020

Wschowscy policjanci realizują założenia Programu „Bezpieczna Młodość”. Celem wojewódzkiego programu edukacyjno-informacyjnego jest uświadomienie młodym Lubuszanom wielu kwestii dotyczących bezpieczeństwa. Mundurowi rozmawiają z młodzieżą o zagrożeniach jakie niosą ze sobą używki takie jak dopalacze, narkotyki i alkohol, a także o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, cyberprzestępczości i handlu ludźmi.

„Bezpieczna Młodość” to program, do którego aktywnie przyłączyły się szkoły średnie w powiecie wschowskim, jak również w całym województwie lubuskim. Program realizowany będzie do czerwca 2024 roku. Założeniem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim jest prowadzenie systematycznych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa młodzieży województwa lubuskiego.

Zajęcia prowadzone są przez policjantów, specjalistów do spraw nieletnich, prewencji kryminalnej oraz dzielnicowych. Tym razem policjanci odwiedzili uczniów I Zespołu Szkół we Wschowie. Podczas spotkania poruszane są takie kwestie jak zagrożenia wynikające z zażywania dopalaczy, narkotyków i spozywana alkoholu, a także odpowiedzialność prawna osób nieletnich, cyberprzestępczość, zagrożenia w ruchu drogowym czy handel ludźmi.

Mundurowi podczas każdego spotkania przypominać będą o narzędziu internetowym jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która w dobie pandemii Covid-19 może okazać się w wielu przypadkach bezpieczną formą informowania Policji o miejscach wzbudzających zagrożenie w odczuciu mieszkańców.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony