Zero tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Zero tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze

Data publikacji 29.09.2020

Policjanci krośnieńskiej drogówki wspomagani przez grupę Speed ze Świebodzina i Zielonej Góry przeprowadzili w poniedziałek na terenie powiatu krośnieńskiego działania „Zero tolerancji”, podczas których reagowali na wszelkie wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze byli w rejonach najbardziej zagrożonych zdarzeniami drogowymi, na głównych drogach powiatu krośnieńskiego, a także w miejscach wskazanych przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ograniczenie ilości zdarzeń na terenie powiatu krośnieńskiego, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród użytkowników dróg, jak również wyrobienie u kierujących pojazdami przeświadczenia o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, to główne cele działań przeprowadzonych w poniedziałek (28 września) na drogach powiatu krośnieńskiego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Krosna Odrzańskiego wspomagani przez grupę Speed ze Świebodzina i Zielonej Góry, stosując zasadę zero tolerancji, reagowali na przekroczenia prędkości przez kierowców, a także inne wykroczenia mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mimo dużego natężenia ruchu na drodze, funkcjonariusze musieli ostudzać zapędy wielu kierowców, którzy postanowili przekroczyć dozwolony limit prędkości, nie stosować się do znaków drogowych, czy też ostrzegać innych kierowców o policyjnej kontroli. Mundurowych mogliśmy spotykać w rejonach najbardziej zagrożonych zdarzeniami drogowymi, na głównych drogach powiatu krośnieńskiego, a także w miejscach wskazanych przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Apelujemy do kierowców o bezwzględne przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i spokojniejsza jazdę. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego zawsze zachowaj ostrożność i bądź rozsądnym kierowcą. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 • Policjanci w tle kontrolują kierującego. Zbliżenie na radiowóz
 • Zrzut z videorejestratora radiowozu
 • Policjant ruchu drogowego mierzy prędkość
 • Policjant w radiowozie wypisujący mandat
 • Policjantka ruchu drogowego dająca znak do zatrzymania
 • Widok videorejestratora, na którym ukazany jest pojazd
 • Policjantka ruchu drogowego kontrolująca kierującego pojazdem ciężarowym
 • Widok z wnętrza radiowozu. Na zewnątrz w tle policjanci dokonują kontroli kierującego
 • Policjant ruchu drogowego mierzący prędkość
 • Policjantka ruchu drogowego stojąca tyłem
 • Policjant ruchu drogowego dokonujący kontroli kierowcy
 • Policjanci ruchu drogowego kontrolujący kierowcę

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.51 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja filmu

Opis nagrania: audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 1.99 MB)

Pliki do pobrania