Aktualności

Lubuski policjant kolarskim Mistrzem Polski

Data publikacji 21.09.2020

Sierżant sztabowy Tomasz Kołogryw po raz kolejny najlepszy w kolarstwie szosowym. 19 września policjant wystartował w Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym i zajął 1 miejsce w kategorii służby mundurowe. To funkcjonariusz, który na każdych zawodach zdobywa po kilka medali z najcenniejszego kruszcza.

19 września tego roku w miejscowości Sosnówka- Podgórzyn odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym, na których pojawiła się kategoria „Służby Mundurowe”. Wyścig objęty był Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Podczas mistrzostw nie mogło zabraknąć sierżanta sztabowego Tomasza Kołogrywa policjanta służby prewencji z Komisariatu Policji w Szprotawie (KPP Żagań), który od ponad 6 lat uprawia kolarstwo szosowe i bierze udział w zawodach. Na swoim koncie Tomasz ma już mnóstwo zwycięstw.  

Trasa wyścigu obejmowała 5 okrążeń, łącznie do pokonania 70 kilometrów, przewyższenia sięgające 1600 metrów oraz 4,5 kilometrowy podjazd. Do tego ostre zjazdy, gdzie licznik pokazywał nawet 70 kilometrów na godzinę. Trzeba było uważać. Pogoda na trasie była upalna, mocno świeciło słońce, jednak dla sierżanta sztabowego Tomasza Kołogrywa nie stanowiło to żadnego problemu, jak sam stwierdził pogoda dla niego idealna. Po pokonaniu 70 kilometrowego odcinka lubuski policjant  pojawia się na mecie jako pierwszy w kategorii „Służby Mundurowe” z czasem 2:20.

 

podkomisarz  Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Policjanci na rowerach, udzielający wywiadu dziennikarce.
  • Kolarze na podium.
  • Mężczyzna na rowerze.
Powrót na górę strony