Aktualności

Dzięki pracy policjantów nożownik szybko zatrzymany

Data publikacji 21.09.2020

W Skwierzynie jeden mężczyzna ugodził nożem drugiego. Napastnik, szybko zatrzymany przez policjantów, odpowie za usiłowanie zabójstwa. Może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował 52-latka na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło we wtorek (15 września) wieczorem przy jednym z lokali w Skwierzynie. Dyżurny międzyrzeckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie. Policjanci oraz ratownicy na miejscu udzielili pomocy 59-latkowi, który z raną w klatce piersiowej został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Według wstępnych ustaleń policjantów, miało dojść do sprzeczki dwóch mężczyzn, po czym jeden z nich osunął się na ziemię, natomiast drugi oddalił się w nieznanym kierunku. Z informacji przekazanych przez ratowników wynikało, że mężczyzna ma ranę kłutą, którą najprawdopodobniej zadano nożem. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Konieczne było zabezpieczenie miejsca, rozpytanie świadków i szczegółowe ustalenie przebiegu zdarzenia. Na miejsce przyjechali policyjni technicy oraz grupa operacyjna, którzy szczegółowo zabezpieczyli ślady oraz przeprowadzili oględziny. Jednocześnie trwały poszukiwania mężczyzny, który mógł mieć związek ze sprawą. W całą akcję bardzo zaangażowali się mieszkańcy Skwierzyny, którzy licznie przybyli na miejsce i przyglądali się pracy stróżów prawa.  Dzięki pracy policjantów i zaangażowaniu mieszkańców, którzy na bieżąco przekazywali im informacje, gdzie może się znajdować napastnik, już po około godzinie od zdarzenia 52-latek został zatrzymany. Jest on  doskonale znany stróżom prawa, ma „bogatą” przeszłość kryminalną i wielokrotnie był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Choć mężczyzna szybko trafił do policyjnego aresztu, to działania policjantów na miejscu zdarzenia trwały jeszcze przez wiele godzin. Konieczne było ustalenie wszystkich faktów, drogi przejścia mężczyzny oraz odnalezienie narzędzia, którym raniono 59-latka. Policjanci przeglądali zapisy monitoringów i przez wiele godzin przeczesywali miejsca, w których mogło być wyrzucone ostrze. Policjantom z Międzyrzecza oraz Skwierzyny pomagali również strażacy ze Skwierzyny oraz policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Do pracy zaangażowano również policyjnego przewodnika psa tropiącego. W efekcie tych działań stróże prawa zabezpieczyli ostrze, którym najprawdopodobniej raniono mężczyznę. Dzięki wielogodzinnej pracy oraz zaangażowaniu i współpracy wielu służb, do sprawy zgromadzono bardzo obszerny materiał dowodowy.

52-latek, mieszkaniec Skwierzyny usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował go na 3 miesiące.

 

starszy aspirant Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • policjanci prowadzą podejrzanego
  • policjant zamyka drzwi  od pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
  • podejrzany widziany przez wizjer w drzwiach
  • oględziny ostrego narzędzia przez policjancia
  • ostre narzędzie zabezpieczone przez policjantów.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.95 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony