Kradzieże zakończone zatrzymaniem przez kryminalnych. Podejrzany usłyszał trzy zarzuty - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Kradzieże zakończone zatrzymaniem przez kryminalnych. Podejrzany usłyszał trzy zarzuty

Data publikacji 18.09.2020

Kryminalni ze Słubic dzięki wnikliwej pracy wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i kradzieże z włamaniem. 31-latek w wyniku przestępczego działania spowodował straty na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Policjanci udowodnili mu popełnienie co najmniej trzech tego typu przestępstw. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Mieszkaniec powiatu słubickiego podejrzany jest o kradzież z włamaniem oraz kradzieże. Łupem mężczyzny padały elektronarzędzia, narzędzia oraz inne przedmioty. Łączna wartość strat szacowana jest na blisko 10 tysięcy złotych. Policjanci podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili, kto stoi za kradzieżami. Podejrzewany mężczyzna wpadł w ręce policjantów na początku września. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy trzech zarzutów m.in. przestępstwa kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. 31-latek w czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za kradzież odpowie przed sądem. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Magdalena Jankowska

KPP w Słubicach