Aktualności

Policjanci odzyskali skradzionego w Niemczech Mercedesa Sprintera i sprzęt budowlany o łącznej wartości 100 tys. zł

Data publikacji 15.09.2020

Skradziony na terenie Niemiec Mercedes Sprinter wraz z narzędziami budowlanymi o łącznej wartości blisko 100 tysięcy złotych został odzyskany przez policjantów z żarskiej komendy. Zarzuty paserstwa usłyszeli mężczyźni w wieku 31 i 34 lat. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu dzięki natychmiastowej wymianie informacji żarskiej Policji z  Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku,  możliwe było odzyskanie samochodu marki Mercedes Sprinter, który został skradziony tego samego dnia na terenie Niemiec.

Policjanci żarskiego ruchu drogowego sprawdzając podżarskie miejscowości za skradzionym mercedesem, na jednej z posesji zauważyli opisywany pojazd, a w jego pobliżu mężczyznę. Natychmiast podjęli działania w wyniku, których potwierdzili przypuszczenia, że zaparkowany na posesji samochód jest kradziony. W systemach policyjnych figurował jako utracony. Do wyjaśnienia zatrzymany został 31-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, a w dalszych, wspólnych działaniach podjętych z policjantami kryminalnymi, kolejny mężczyzna - 34-letni obywatel Ukrainy. Odzyskany pojazd wraz z narzędziami budowlanymi, które znajdowały się w przestrzeni ładunkowej, o łącznej wartości blisko 100 tysięcy złotych, powrócił do właściciela.

Po zgromadzeniu materiałów w tej sprawie zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa. 34-latek, został aresztowany na trzy miesiące. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Aneta Berestecka

KPP w Żarach

  • odzyskany bus
  • oględziny pojazdu
  • oględziny pojazdu
  • nalepka z napisem POLICJA na drzwiach
  • badanie daktyloskopijne