Policja dziękuje młodemu bohaterowi - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policja dziękuje młodemu bohaterowi

Data publikacji 15.09.2020

Komendant Powiatowy Policji kom. Tomasz Kaczyński wspólnie z Wójtem Gminy Gubin Zbigniewem Barskim podziękowali 15-letniemu Erykowi za czujność i właściwą reakcję. Młodzieniec ruszył za mężczyzną, który chwilę wcześniej zabrał torbę 69-latkowi poruszającemu się za pomocą podpórki rehabilitacyjnej. Postawę nastolatka docenił również Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Pasterski, który skierował do Eryka list gratulacyjny, dziękując w ten sposób za wzorową i godną pochwały postawę.

W poniedziałek (14 września) w siedzibie Urzędu Gminy w Gubinie, Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim kom. Tomasz Kaczyński wspólnie z Wójtem Gminy Gubin Zbigniewem Barskim podziękowali Erykowi Kowalikowi za pomoc w ujęciu mężczyzny, który pod koniec sierpnia zabrał w Gubinie torbę 69-latkowi poruszającemu się za pomocą podpórki rehabilitacyjnej. Pan Komendant w swoim wystąpieniu kierowanym do Eryka oraz jego mamy, podziękował za zaangażowanie oraz godną naśladowania postawę. Podkreślił, że jest przekonany, że takie zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia na ludzką krzywdę będzie wzorem i motywatorem dla innych osób. Wójt Gminy Gubin przyłączając się do gratulacji podkreślił, że zachowanie Eryka zasługuje na słowa najwyższego uznania, ponieważ mimo młodego wieku wiedział jak należy postąpić i nie zawahał się tego uczynić. W podziękowaniu Eryk otrzymał od Wójta Gminy Gubin oraz Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim drobny upominek, natomiast jego rodzice podziękowanie.

Postawę Eryka Kowalik docenił również Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Pasterski, który skierował do niego list gratulacyjny, dziękując w ten sposób za bezinteresowność, chęć niesienia pomocy i szacunek wobec drugiego człowieka. List gratulacyjny, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji, wręczył Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim.

Więcej na temat zdarzenia:

Szacunek za reakcję – 15-latek pomógł ująć 66-latka, który ukradł torbę niepełnosprawnemu mężczyźnie►

 

Źródło: podkom. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Podziękowanie za obywatelską postawę 15-letniemu mieszkańcowi Gubina.
  • Podziękowanie za obywatelską postawę 15-letniemu mieszkańcowi Gubina.
  • Podziękowanie za obywatelską postawę 15-letniemu mieszkańcowi Gubina.
  • Podziękowanie za obywatelską postawę 15-letniemu mieszkańcowi Gubina.